Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aktīvi meklē vakances grūtībās nonākušā Liepājas metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs"  darbiniekiem.

Šobrīd NVA Liepājas filiālē ir ziņas par 238 brīvām darba vietām, aģentūrai BNS pavēstīja NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Iveta Kancēna.

"Lai operatīvi un pēc iespējas efektīvi sniegtu atbalstu "Liepājas metalurga" bijušajiem darbiniekiem, NVA sadarbībā ar  Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA), Latvijas investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Liepājas pilsētas domes atbildīgajām institūcijām un uzņēmuma pārstāvjiem, ir gatavi sniegt atbalstu "Liepājas metalurga" darbiniekiem, kuri zaudēs darbu,"  teica Kancēna, atzīmējot, ka jau patlaban NVA Liepājas filiāles darbinieki aktīvi meklē metalurga darbiniekiem piemērotas vakances, tai skaitā tuvākajos reģionos, piemēram, Ventspilī un Brocēnos.

NVA ir vienojusies ar "Liepājas metalurga" Personāla daļu, ka uzņēmuma teritorijā izvietos visiem pieejamu informāciju par vakancēm Liepājā, tāpat interesenti varēs iepazīties ar  metālapstrādes jomai pietuvināto vakanču sarakstu visā Latvijā. Sarakstu ik dienu aktualizēs ar jaunām vakancēm.

Kancēna norādīja, ka tāpat ikviens "Liepājas metalurga" darbinieks varēs pie sava NVA aģenta iepazīties ar uzņēmumu sarakstu, kuri meklē darbiniekus. Brīvo darba vietu meklējumos cilvēki aicināti izmantot arī NVA bezmaksas CV/Vakanču portālu.

"Esam vienojušies, ka NVA strādās tandēmā ar "Liepājas metalurga" Personāla nodaļu un konsultēs rūpnīcas darbiniekus jau "Liepājas metalurga" telpās. Sadarbībā ar VSAA un uzņēmuma Personāla daļu ir sagatavotas un tiks izplatītas īpašas "Maršruta lapas". Tās no darba atbrīvotos cilvēkus uzskatāmi informēs par to, kur un cikos jādodas pēc palīdzības un kādi dokumenti jāņem līdzi, kādus pakalpojumus piedāvā NVA un kā pieteikties bezdarbnieka pabalsta saņemšanai,"  norādīja NVA direktora vietnieks pamatdarbības jautājumos Raitis Imša.

Savukārt, lai ieinteresētu darba devējus pieņemt darbā bijušos "Liepājas metalurga" darbiniekus, NVA speciālisti regulāri sazinās arī ar tiem uzņēmējiem, kuri darbiniekus meklē, nepubliskojot savas vakances. Ir izrādīta interese par elektriķiem, metinātājiem, atslēdzniekiem un citiem kvalificētajiem speciālistiem.  NVA Liepājas filiāle ir uzrunājusi dažādu nozaru  darba devējus, un daudzi no viņiem pauda ieinteresētību pieņemt izskatīšanai "Liepājas metalurga" bijušo darbinieku CV.

"NVA rūpīgi pēta situācijas attīstību "Liepājas metalurgs" jau kopš brīža, kad problēmas uzņēmumā  sāka apdraudēt tur strādājošo darba vietas. NVA atbildīgās amatpersonas ar "Liepājas metalurgs"  valdes un  arodbiedrību pārstāvjiem vairākkārt tikās un apsprieda turpmāko rīcību. Mēs esam saņēmuši arī konceptuālu Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas apliecinājumu, ka tā informēs un mudinās asociācijas biedrus saviem uzņēmumiem meklēt potenciālos darbiniekus starp atbrīvotajiem strādniekiem," norādīja Imša.

NVA piedāvā pārkvalificēties vai apgūt jaunam darbam nepieciešamās zināšanas un prasmes, iesaistoties NVA profesionālajā vai neformālajā apmācībā. Neformālās izglītības ietvaros bijušie "Liepājas metalurga" darbinieki, kuriem tas būs nepieciešams, varēs apgūt  gan valsts valodu, gan datorprasmes, gan svešvalodas un citas mācību programmas. NVA  piedāvātās Profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmas ļaus apgūt darba devēju pieprasīto profesiju vai paaugstināt jau esošo kvalifikāciju.

Tāpat bijušie "Liepājas metalurga" darbinieki, kas būs atraduši darbu attālāk no deklarētās dzīves vietas,  aicināti  pieteikties NVA reģionālās darba mobilitātes programmā. Šie cilvēki jau no pirmās darba dienas varēs saņemt kompensāciju transporta izdevumiem vai telpu īrei.

Jau vēstīts, ka Liepājas tiesa otrdien plāno izskatīt  "Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) administratora Haralda Velmera prasību pārtraukt uzņēmuma TAP un sākt maksātnespējas procesu.

NVA iepriekš lēsusi, ka pēc  "Liepājas metalurgs" maksātnespējas iestāšanās bez darba paliks vairāk nekā tūkstotis cilvēku.

"Liepājas metalurgs" ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Liepājas tiesa ir apstiprinājusi uzņēmuma glābšanas plānu, kas paredzēja kompānijas darbības atsākšanu līdz septembra beigām, kā arī investora piesaisti, bet tas noteiktajā laikā nenotika.

"Liepājas metalurgs" ir lielākais darba devējs Liepājā. Uzņēmuma akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā.