Piektdien, 26.augustā, sākot no pulksten 13 līdz 21 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams" Kungu ielā 24 atkal aicina uz maizes cepšanas un degustācijas pasākumu, turpinot popularizēt vēsturisko maizes cepšanas tradīciju, informē muzeja vadītāja Ieva Dzintare.

Kā norādīja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, "Maizes diena Hoijeres namā", tāpat kā iepriekš, ir saistīta ar Liepājas interjera muzeja darba laika izmaiņām. Interjera muzejs apmeklētājiem būs atvērts neierastā laikā – no pulksten 13 līdz 21, ļaujot atraitnes Hoijeres un Stenderu ģimenes dzīvojamās telpās izbaudīt vakara gaismas burvību, ko papildina maizes krāsnī ceptās maizes smarža visā namā.

Maizes dienā sāksies pulksten 13, iekurot nama maizes krāsni Hoijeres krogā. Visi interesenti, kuri vēlas sekot līdzi maiznieka Aivara Ozola rudzu un kviešu saldskābmaizes kukulīšu veidošanai, to iecelšanai krāsnī un maizes gatavošanas procesam, tiek aicināti ierasties jau uz pulksten 13.

Savukārt apmeklētājus, kuri vēlas nogaršot jau pagatavoto maizi vai iegādāties to līdzņemšanai – uz pulksten 16. Svaigi izcepto maizi būs iespējams nodegustēt ar Rucavas balto sviestu.

Plkst. 17 ikviens interesents ir aicināts pievienoties organizētai ekskursijai muzejā, kur, zinošu stāstnieku pavadībā, aicinām piedzīvot vēsturiskā nama burvību. Sākot ar pulksten 18.30 par lustīgi muzikālu "Maizes dienas" novakari "Hoijeres krogā" parūpēsies Rucavas kapela "Paurupīte".

Sekot līdzi Liepājas 17.–19.gs. interjera muzeja "Hoijeres kundzes viesu nams" jaunumiem iespējams, apmeklējot mājaslapu: liepajasmuzejs.lv vai muzeja aktivitātēm sociālajos kontos Facebook: facebook.com/liepajasinterjeramuzejs un Instagram: instagram.com/interjeramuzejs_hoijeresnams/.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.