AS "Liepājas autobusu parks" trešdien atcēlis septiņus reisus Liepājas apkaimē, liecina Autotransporta direkcijas (ATD) publiskotā informācija, ziņo LETA.

Tostarp atcelts reiss Liepāja-Nīca, kas izbrauc pulksten 6.20, reiss Nīca-Liepāja, kas izbrauc pulksten 7.15, reiss Rucava-Sikšņi-Grobiņas lauktehnika-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc pulksten 7.21, reiss Liepāja (Kuršu iela)-Grobiņas lauktehnika-Sikšņi-Rucava, kas izbrauc pulksten 14.05, reiss Liepāja (Kuršu iela)-Pāvilosta, kas izbrauc pulksten 15.45, reiss Rucava-Sikšņi-Grobiņas lauktehnika-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc pulksten 16, un reiss Pāvilosta-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc pulksten 17.30.

"Liepājas autobusu parks" skaidro, ka reisi atcelti saistībā ar autobusu šoferu trūkumu.

Dienu iepriekš – otrdien, 26.septembrī, – "Liepājas autobusu parks" atcēla četrus reisus. Arī šie visi reisi vadītāja trūkuma dēļ tik atcelti Liepājas apkaimē.

Jau ziņots, ka "Liepājas autobusu parks" augustā maršruta tīkla daļā "Pierīga" neizpildīja virkni reisu, tostarp lielākā daļa atcelto reisu bija Ķekavas virzienā. Savukārt septembrī starp kompānijas neizpildītajiem reisiem lielākoties ir reisi uz un no Liepājas.

ATD pārstāvis Viktors Zaķis iepriekš skaidroja, ka maršruta tīkla daļu "Pierīga" apkalpo pārvadātāju apvienība, kurā ietilpst "Liepājas autobusu parks", SIA "Latvijas sabiedriskais autobuss" un AS "Nordeka". Atbilstoši noslēgtajam līgumam apvienības visi trīs dalībnieki ir pilnā mērā atbildīgi par reisu izpildi attiecīgajā maršrutu tīklā. Atbilstoši līguma nosacījumiem ATD nolēma nemaksāt apvienībai par reisiem, kuri nav izpildīti, kā arī piemēroja maksimālo līgumsodu 500 eiro apmērā par neizpildītajiem reisiem.

"Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,839 miljoni eiro, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 190 731 eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.