AS "Liepājas autobusu parks" pirmdien atcēlis septiņus reisus Liepājas apkaimē, liecina Autotransporta direkcijas (ATD) publiskotā informācija, ziņo LETA.

Tostarp atcelts reiss Ziemupe-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc pulksten 7.25, reiss Siena tirgus-Bernāti-Jūrmalciems, kas izbrauc pulksten 8.50, reiss Jūrmalciems-Bernāti-Siena tirgus, kas izbrauc pulksten 9.35, reiss Siena tirgus-Bernāti-Jūrmalciems, kas izbrauc pulksten 13.50, reiss Jūrmalciems-Bernāti-Siena tirgus, kas izbrauc pulksten 14.35, reiss Liepāja (Kuršu iela)-Ziemupe, kas izbrauc pulksten 15:20, un reiss Ziemupe-Laivenieki-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc pulksten 16.45.

"Liepājas autobusu parks" skaidro, ka reisi atcelti saistībā ar autobusu šoferu trūkumu.

Dienu iepriekš - svētdien, 24.septembrī, - "Liepājas autobusu parks" atcēla desmit reisus. Visi reisi vadītāja trūkuma dēļ tik atcelti Liepājas apkaimē.

Jau ziņots, ka "Liepājas autobusu parks" augustā maršruta tīkla daļā "Pierīga" neizpildīja virkni reisu, tostarp lielākā daļa atcelto reisu bija Ķekavas virzienā. Savukārt septembrī starp kompānijas neizpildītajiem reisiem lielākoties ir reisi uz un no Liepājas.

ATD pārstāvis Viktors Zaķis iepriekš skaidroja, ka maršruta tīkla daļu "Pierīga" apkalpo pārvadātāju apvienība, kurā ietilpst "Liepājas autobusu parks", SIA "Latvijas sabiedriskais autobuss" un AS "Nordeka". Atbilstoši noslēgtajam līgumam apvienības visi trīs dalībnieki ir pilnā mērā atbildīgi par reisu izpildi attiecīgajā maršrutu tīklā. Atbilstoši līguma nosacījumiem ATD nolēma nemaksāt apvienībai par reisiem, kuri nav izpildīti, kā arī piemēroja līgumsodu 500 eiro apmērā par neizpildītajiem reisiem.

Tāpat vēstīts, ka satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) pirmdien, 18.septembrī, uzdeva ATD nedēļas laikā sniegt pilnu informāciju par aktuālo situāciju saistībā ar atceltajiem reģionālajiem autobusu reisiem.

"Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,839 miljoni eiro, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 190 731 eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.