Pirmdien, 23. oktobrī, Liepājā darba vizītē ieradies Korejas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Donggju Lī (Tong-Q Lee) ar kundzi. Vizītes laikā vēstnieks tikās ar Liepājas domes vadību, kā arī apmeklēs Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) teritoriju un iepazīs Liepāju, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Tikšanās laikā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu vēstniecības pārstāvji tika informēti par nozīmīgākajiem infrastruktūras projektiem pilsētā un attīstības tendencēm, par Vannu mājas projektu, kurortoloģijas vēsturi un tradīcijām un nākotnes plāniem, par izglītības sistēmu, iedzīvotājiem tik aktuālo mājokļu jautājumu, u.c.

Tāpat abas puses pārrunāja sadarbības iespējas. Viena no sadarbības jomām, kas iezīmējas, ir kino mākslas attīstība, ņemot vērā ļoti pozitīvo pieredzi šī gada sākumā Liepājā notikušajā Korejas mākslas filmas "Harbin" filmēšanas procesā. Filmas pirmizrāde notiks šī gada nogalē un Liepāja ir gatava arī turpmāk cieši sadarboties ar Korejas Republikas filmu industriju, lai kalpotu par filmēšanas laukumu vienai no pasaulē lielākajām un profesionālākajām filmu industrijas valstīm.

Tāpat sarunas laikā tika pārrunāti klimata pārmaiņu un zaļās enerģijas jautājumi. Abas puses bija vienisprātis, ka pie šiem jautājumiem ir kopīgi jāstrādā. Tāpat tika pārrunātas potenciālās iespējas liepājniekus iepazīstināt ar Korejas kultūru, kā piemēru minot ne tikai Korejas mākslinieku klātbūtni Liepājas pasākumos, bet arī Korejas virtuvi un tautas tradīcijas.

Pēc vizītes domē vēstniecības pārstāvji devās uz 17. – 19.gs. interjera muzeju "Hoijeres kundzes viesu nams". Vizītes turpinājumā vēstnieks apmeklēs tehnoloģiju uzņēmumu "Giraffe360", bet pēcpusdienā apmeklēs LSEZ teritoriju un ostu.

Korejas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Donggju Lī ir amatā no 2023. janvāra. Iepriekšējais vēstnieks Songdžins Hans Liepājā viesojies četras reizes. Pateicoties Korejas vēstniecībai Latvijā, ZIIC no uzņēmuma "Samsung Electronics Baltics" saņēmis dāvinājumā dažādas tehnoloģiskās iekārtas, tāpat tikušas organizēti taekvondo nodarbības Liepājas 3. pamatskolā, u.c.