13.-16.jūnijā Liepājā ciemojās viena no vecākā Amerikas Savienoto valstu (ASV) dzīvesstila žurnāla "Esquer" redaktora asistents Džeks Holms un fotogrāfe Diāna Markosjana.

Mērķis bija iepazīt Nacionālās basketbola līgas basketbolista, liepājnieka, Kristapa Porziņģa dzimto pilsētu, informē Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs mārketinga speciāliste Sintija Pusaudze.

Džeku Holmsu līdzšinējā TV un drukāto mediju žurnālistikas pieredze ir aizvedusi neskaitāmos ceļojumos apkārt pasaulei, bet šī ir viņa pirmā viesošanās Baltijas valstīs.

Žurnālists tika iepazīstināts ar Liepājas īpašo gaisotni: uzzināja par koncertzāles "Lielais dzintars" plašo piedāvājumu un iespējām kultūras notikumu rīkošanā, vēroja pilsētas rosību no Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, skatīja tradicionālo mākslu un amatniecību Amatnieku namā, izmantoja  iespēju apskatīt Dakaras ralliju piedzīvojušo Andra Dambja OSCar eO sporta elektrovilkmes auto jaunizveidotajā Automobiļu muzejā, sajuta Karostas kontrastus, iepazīstot to no Ziemeļu fortiem un Karostas cietuma līdz aktīvās atpūtas centriem – vindsērfinga klubā "Rietumkrasts", kabeļveikborda trasē "BB Wakepark" un piedzīvojumu parkā "Tarzāns".

Ceļojuma mērķis žurnālistam bija ne tikai iepazīt basketbolista Kristapa Porziņģa dzimto pilsētu un viņa organizēto Latvijas jauno basketbola talantu nometni, bet arī izveidot savu stāstījumu un fotoreportāžu par Amerikas iedzīvotājiem salīdzinoši maz zināmo Liepāju, lai to ieteiktu žurnāla "Esquer" lasītājiem.

Vizītes noslēgumā, lūgts raksturot gūtos iespaidus par Liepāju, žurnālists atbildēja īsi: "Esmu sajūsmā par šo pilsētu un valsti".

Liepājas iepazīšanas braucienu organizēja Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs sadarbībā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu un Liepājas uzņēmējiem. Tādēļ sakām lielu paldies viesnīcai "Promenade Hotel", "Europa City Amrita Hotel", koncertzālei "Lielais Dzintars", Liepājas Olimpiskajam centram, biedrībai „KGB",  Auto muzejam, Amatnieku namam un Sv.Trīsvienības katedrālei.

Tāpat paldies vindsērfinga kluba "Rietumkrasts", "BB WakePark" un piedzīvojuma parka "Tarzāns" komandām, kā arī visiem pārējiem, kas iesaistījās un palīdzēja Džekam Holmsam, žurnāla "Esquer" žurnālistam, iepazīt Liepāju.