Pērn lielākajā daļā Latvijas pilsētu mājokļi kļuva pieejamāki, aģentūrai LETA pavēstīja "Swedbank" mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska.

Viņa atsaucās uz jaunākā bankas Baltijas Mājokļu pieejamības indeksa datiem. "Dzīvesvietu pieejamības jomā pērn līderes bijušas tādas pilsētas kā Daugavpils, Liepāja un Cēsis, bet galvaspilsēta Rīga ieņēmusi vien sesto vietu," sacīja Jakubovska.

Vienlaikus viņa norādīja, ka atbilstoši "Swedbank" Finanšu institūta veiktās aptaujas datiem, par spīti zemākai mājokļu pieejamībai, salīdzinot ar citām Latvijas pilsētām, iedzīvotāji joprojām vislabprātāk jaunu mitekli iegādātos tieši Rīgā (30%) vai tās apkārtnē (27%). Turklāt tie, kas plāno jauna mājokļa iegādi tuvāko divu gadu laikā, ir izlēmuši priekšroku dot privātmājai nevis dzīvoklim.

Plašāk par mājokļu pieejamību Latvijā un arī Baltijā kopumā plānots informēt preses konferencē trešdien, 14.martā. Preses konference notiks plkst.11 "Swedbank" Centrālās ēkas (Balasta dambis 15) 25.stāva kafejnīcā. Pasākumā piedalīsies "Swedbank" ekonomiste Linda Vildava, "Swedbank" Finanšu institūta eksperte Evija Kropa, kā arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.