Liepājā piektdien brīdinājuma streikā piedalās visas 15 skolas, tomēr, ņemot vērā, ka uz divām izglītības iestādēm ir ieradušies 140 bērni, atsevišķās klasēs notiek mācību stundas.

To aģentūra BNS noskaidroja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldē.

Apkopotā informācija liecina, ka mācību process norisinās divu pilsētas skolu 7. un 9.klasēs, kaut arī visas Liepājas izglītības iestādes streiko.

Savukārt kādas skolas 4.klasē ieradušies trīs bērni, tādēļ mācību stundas nenotiek, bet pedagogi bērnus pieskata.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotajā brīdinājuma streikā piektdien piedalās vairāk nekā 24,5 tūkstoši darbinieki no 912 iestādēm.

Pašlaik LIZDA ir informācija par 18 pašvaldībām, kuras ir gatavas maksāt izglītības darbiniekiem, lai arī viņi 27.novembrī streikos.

Arodbiedrība 27.novembrī nolēmusi rīkot brīdinājuma streiku kā iemeslu minot to, ka ar Izglītības un zinātnes ministriju nav panāktas vienošanās vairākos jautājumos.

LIZDA brīdinājuma streika forma ir darba pārtraukšana uz vienu dienu, atrodoties savā darba vietā, taču nepildot savus tiešos darba pienākumus. Par to, kādā veidā norisināsies dienas kārtība, katrā izglītības iestādē lemj uz vietas, par to savlaicīgi informējot.

Gan izglītības, gan zinātnes nozarē strādājošie vienojušies streikā, lai paustu savu neapmierinātību pret pašreizējo situāciju nozarē, valdības vienaldzīgo un nievājošo attieksmi, nekvalitatīvi izstrādāto atalgojuma modeli, kas draud pasliktināt situāciju daudziem izglītības darbiniekiem un neveicinās kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanu, kā arī, lai panāktu, ka valdība ieklausās un nekavējoties uzlabo situāciju tiem izglītībā un zinātnē strādājošajiem, kuri jau gadiem saņem neadekvāti zemu atalgojumu.