Pirmdien, 28. jūnijā, Liepājā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona komandiera maiņas ceremonija. Līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Vilmāru Vecvagari amatā mainīs pulkvežleitnants Viktors Kareckis, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandiera svinīgo maiņas ceremoniju apmeklēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, bataljonu komandieri un Zemessardzes 44. kājnieku bataljona sadarbības partneri un pašvaldību pārstāvji.

Pulkvežleitnants V. Kareckis dienesta gaitas uzsācis Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. brigādē 2001. gadā. No 2003. gada dienestu turpinājis Sauszemes spēku brigādē 2.kājnieku bataljonā kā vada komandieris. No 2007. gada dienestu turpinājis dažādos amatos 1. Zemessardzes novada štābā. 2013. gadā dienestu pildījis 1. Zemessardzes novada 44.  kājnieku bataljona rotas komandiera amatā, un no 2016. gada 1. Zemessardzes novada štāba Operatīvās daļas priekšnieka amatā. Sākot no 2017. gada dienestu turpinājis kā  Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Operatīvās pārvaldes priekšnieks.

Pulkvežleitnants V. Kareckis militāro izglītību ir ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Lietuvas militārajā akadēmijā un Baltijas aizsardzības koledžā Tartu, Igaunijā. Starptautisku dienesta pieredzi pulkvežleitnants V.Kareckis ieguvis starptautiskajās operācijās Irākā, Afganistānā un 2016. gadā Lielbritānijā kā Eiropas savienības kaujas grupas rotas komandieris. Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi vairākkārt apbalvots ar aizsardzības ministra un Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumiem.

Pulkvežleitnants V. Vecvagaris bataljona komandiera amatā iecelts 2013.gadā un ar aktīvu un mērķtiecīgu darbību ir piesaistījis jaunus profesionālā dienesta karavīrus un zemessargus, tādejādi stiprinot valsts aizsardzību.
Pulkvežleitnants V. Vecvagaris dienestu turpinās Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā Operatīvās plānošanas departamentā.

 Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!