No 28. septembra līdz 1. oktobrim visaptverošas valsts aizsardzības mācību "Namejs 2023" aktīvajā fāzē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljons veiks mācību uzdevumus Liepājas valstspilsētā un Dienvidkurzemes novadā. Mācību laikā bataljona karavīri un zemessargi veiks mācību uzdevumus hibrīdkara un konvencionālā apdraudējuma apstākļos, portālu informēja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Pričina.

Ceturtdien, 28. septembrī, no pulksten 11, bet 29. un 30. septembrī jau no pulksten 7 visas dienas garumā notiks visaptverošas valsts aizsardzības mācību aktivitātes Liepājas pilsētā Karostas, Tosmares, Zaļās birzes, Jaunliepājas un Vecliepājas teritorijā.

Uzdevumu izpildes laikā pa pilsētas ielām pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem.
30. septembrī un 1. oktobrī no pulksten 7 un visas dienas garumā notiks mācību aktivitātes Dienvidkurzemes novada Cimdenieku apkārtnē, kā arī mazciema Tiltu un Otaņķu pagasta meža masīvā.

Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības "Namejs 2023", lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā.

Mācības Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā notiks gan pilsētvidē, tostarp Liepājā, Ventspilī, Ventspils ostas teritorijā, gan Dienvidkurzemes, Talsu, Tukuma un Ventspils novadu teritorijās, kā arī militārajā poligonā "Mežaine". Mācību uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību laikā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā pa autoceļiem pārvietosies bruņoto spēku militārā tehnika, karavīri un zemessargi, kā arī iespējami īslaicīgi pārvietošanās ierobežojumi.

Ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka karavīri un zemessargi pārvietosies ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, notiks tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršana un pozīciju ieņemšana dažādās Latvijas vietās. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados Latvijas armijas sociālo tīklu kontos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Facebook lapā ŠEIT, kā arī ŠEIT.

Pateicamies iedzīvotājiem par sapratni un atbalstu mācību norisē, jo valsts aizsardzība ir visas sabiedrības kopīga atbildība.