Ar Teodora Pārkera telpiskās skaņas radošo darbnīcu 17.augustā Liepājas studijā "Dirty Deal Audio" aizsāksies Baltijas Imersīvās skaņas tīkla izglītojošu pasākumu sērija Baltijas valstīs.

Baltijas Imersīvās skaņas tīkls (BIAN) ir iniciatīva ar mērķi popularizēt imersīvās skaņas tehnoloģijas Baltijas valstīs, kā arī veicināt izglītojošus klātienes un tiešsaistes pasākumus par jaunajiem skaņas formātiem.

Imersīvā skaņa ir revolucionārs trīsdimensiju audio formāts, kas piedāvā dabiskāku un visaptverošāku klausīšanās pieredzi mūzikā, kino, virtuālajā realitātē, videospēļu industrijā un citās nozarēs. Telpiskās skaņas radošā darbnīca 17. augustā Liepājas "Dirty Deal Audio" studijā ievadīs BIAN tīkla organizēto izglītojošu pasākumu un citu aktivitāšu sēriju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Teodors Pārkers ir mākslinieks un pedagogs, kas pārstāv Igaunijas Elektroniskās mūzikas biedrību. Viņš darbnīcā Liepājā iepazīstinās studentus ar "ambisonics"  skaņas formāta principiem un praktisko pielietojumu. Liepājas Dirty Deal Audio ir vienīgā 17 +1 skaļruņu "ambisonic" studija Latvijā, kas rīko telpiskās skaņas koncertus, mākslinieku rezidences un izglītojošus pasākumus. Atšķirībā no citiem daudzkanālu skaņas formātiem, "ambisonics" formātā audio signāls nav piesaistīts konkrētam skaļrunim, bet var brīvi ceļot skaņas sfērā, kas tiek atkodēta konkrētās telpas skaļruņu izkārtojumā. Šāda signāla brīvība ļauj skaņražiem koncentrēties uz skaņas virzienu un kustību, nevis skaļruņu skaitu un izvietojumu.

BIAN sadarbības tīkla ietvaros līdz 2021. gada nogalei plānotas arī projekta organizētas tikšanās un izglītojoši pasākumi kopā ar partneriem Tallinā, Tartu, Viļņā un Kauņā. Projektu atbalsta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma "Kultūra" un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Plašāka informācija par tīkla aktivitātēm ir pieejama projekta tīmekļvietnē balticimmersive.net.