Liepājā netiek plānots organizēt atsevišķus reisus pasažieriem ar sadarbspējīgu "Covid-19" sertifikātu, aģentūru LETA informēja Liepājas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Kā skaidroja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktora vietnieks Toms Malkevičs, grozījumi Ministru kabineta noteikumos nosaka, ka pasažieru ietilpība sabiedriskajā transportā nedrīkst pārsniegt 80% līdzšinējo 65% vietā, kā arī nosaka to, ka valstspilsētas var organizēt atsevišķus reisus pasažieriem tikai ar sadarbspējīgu testēšanas, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Tas nozīmē, ka valstpilsētas var izvēlēties - veikt šādus reisus vai nē. Ņemot vērā to, ka šādu reisu organizēšana radītu papildu izmaksas pārvadātājam, lai tas nodrošinātu sertifikātu kontroli, turklāt tas aizkavētu arī reisu savlaicīgu izpildi un veicinātu lieku drūzmēšanos, šādus reisus Liepājā nav plānots organizēt, norādīja Malkevičs.

Viņš uzsvēra, ka Liepājas sabiedriskajā transportā regulāri tiek veikti pasažieru plūsmas mērījumi, rūpīgi sekojot līdzi transportlīdzekļa piepildījumam, turklāt arī sabiedriskā transporta reisu biežums ir pietiekošs, lai brīvi tiktu nodrošināta minēto 80% ietilpība.

"Jāatzīmē, ka Liepājā kopš pandēmijas sākuma reisu skaits sabiedriskajā transportā nav samazināts, pat neskatoties uz pasažieru kritumu. Atsevišķos gadījumos, pandēmijas sākumā, pat tika organizēti papildu reisi, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku distanci starp pasažieriem," piebilda "Liepājas sabiedriskais transports" direktora vietnieks.

Līdz ar to pašlaik netiek plānots veikt kādas izmaiņas esošajā kārtībā, sacīja Malkevičs.

LETA jau ziņoja, ka sabiedriskajā transportā pasažieru skaita maksimālā ietilpība palielināta līdz 80% līdzšinējo 65% vietā, savukārt komerciālo maršrutos pārvadātājiem, kā arī valstspilsētu pārvadātājiem būs ļauts organizēt pārvadājumus, kuros uzņems pasažierus tikai ar sadarbspējīgiem "Covid-19" sertifikātiem.

To paredz valdībā otrdien atbalstītie grozījumi Epidemioloģiskās drošības pasākumos "Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai.