Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests, sagaidot Starptautisko Sociālo darbinieku dienu, no 15. septembra līdz 21. oktobrim tradicionāli rīko konkursu "Gada balva sociālajā jomā", lai apzinātu un profesijas svētkos suminātu tos Sociālajā dienesta speciālistus un darbiniekus, kuri īpaši profesionāli, atbildīgi un godprātīgi veic savu darbu, ikdienā sniedzot atbalstu liepājniekiem dažādās krīzes situācijās un dažkārt paveicot arī vairāk, nekā darba pienākumi prasa, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Liepājas iedzīvotāji aicināti izteikt savus priekšlikumus nominācijai "Iedzīvotāju paldies", aizpildot pieteikuma anketu Sociālajā dienestā vai kādā no 12 sociālajām institūcijām līdz 21. oktobrim. Iedzīvotāju ērtībām pieejama arī elektroniskā balsošanas anketa pieteikumi.liepaja.lv.

Konkursa pretendentus no Sociālā dienesta darbinieku vidus septiņām nominācijām var izvirzīt gan sociālo institūciju vadītāji, gan ikviens Sociālā dienesta darbinieks. Kopš pagājušā gada papildus nominācijai "Labākais sociālais darbinieks" ieviestas arī jaunas  - "Labākais sociālā darba speciālists" un "Labākais aprūpētājs", jo katrai sociālā darbinieka specialitātei ir sava specifika.

Balsošanas kastītes līdz 21. oktobrim atradīsies gan Sociālā dienesta klientu apmeklēšanas centrā, gan visās Sociālā dienesta institūcijās labi pamanāmā vietā. Lai nobalsotu, jāaizpilda anketa, minot Sociālā dienesta darbinieku un īsumā arī pamatojumu, par ko šis Paldies pateikts. Aptaujā "Iedzīvotāju paldies" arī ikvienam liepājniekam ir iespēja atcerēties savu pozitīvo pieredzi sadarbībā ar kādu sociālo darbinieku un pateikt šo paldies neklātienē.

Nominācijā "Iedzīvotāju paldies" var tikt izvirzīti Sociālā dienesta darbinieki par laipnu, saprotošu un rūpīgu izturēšanos, atsaucību un iejūtīgu attieksmi, risinot cilvēku sociālās problēmas, sniedzot atbalstu un palīdzību liepājniekiem. Šajā nominācijā apbalvošanai tiks izvirzīts viens darbinieks no Sociālā dienesta un viens darbinieks no katras sociālās institūcijas, kurš būs saņēmis visvairāk pozitīvu atsauksmju no iedzīvotājiem.

Iesniegtos pieteikumus vērtēs un uzvarētāju katrā nominācijā noteiks žūrijas komisija, kuru vada Liepājas pilsētas domes Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komitejas priekšsēdētājs Helvijs Valcis, bet līdzšinējos trīs žūrijas locekļus katru gadu papildina divi darbinieki, kuri iepriekšējā gadā ieguvuši šo balvu.

Apbalvošana notiks Sociālo darbinieku dienā, kuru pasaulē atzīmē novembra otrajā trešdienā. Konkurss "Gada balva sociālajā jomā" tiek rīkots arī ar mērķi celt sociālā darbinieka profesijas prestižu sabiedrībā.

Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests nodrošina iedzīvotājiem sociālo palīdzību, kā arī sniedz sociālos pakalpojumus un veic profesionālu sociālo darbu. Sociālajā dienestā un tā pakļautībā darbojas 12 sociālās institūcijās, kurās strādā vairāk nekā 240 darbinieki – četras sociālās dzīvojamās mājas, Veco ļaužu dzīvojamā māja, Grupu dzīvokļi, Dienas centrs personām ar garīgās attīstības traucējumiem, Bērnu atbalsta centrs " Dzintari", Nakts patversme, Atkarību profilakses centrs, birojs "Aprūpe mājās", divi pensionāru dienas centri.