Ar lielisku laiku, tūkstošiem priecīgu liepājnieku un pilsētas viesu, kuri visas dienas garumā baudīja daudzveidīgas aktivitātes. Tradicionāli svētki iesākās ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem un turpinājās līdz pat pusnaktij ar Latvijā iemīļotu mūziķu koncertiem un dažādām aktivitātēm.

Liepājas pludmalē pie Glābšanas stacijas norisinājās smilšu skulptūru veidošanas meistarklase kopā ar profesionāliem skulptūru veidotājiem. Īpaši aizraujošas jūras izziņas aktivitātes norisinājās kopā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūta zinātnieku komandu – bija gan tematiskās darbnīcas, pētnieciskā zvejas tīkla vilkšana un tīkla sastāva izpēte.

Demokrātijas skvērā apmeklētāji varēja spēlēt demokrātiskas galda spēles, nodoties sarunām, satikt domubiedrus un arī atšķirīgi domājošos.

Ikviens interesents varēja apskatīt un līdzdarboties īpaši izveidotā stendā, kurā tika sniegta iespēja uzzināt vairāk par autentisku produktu un pakalpojumu lietošanas nozīmīgumu.

Zvaigznāju kubā visas dienas garumā ikviens varēja izmēģināt savu talantu. Bērni, jaunieši, kā arī vecāki un citi interesenti bija aicināti piedalīties dziesmu rakstīšanā, izmēģināt dažādus instrumentus un ielūkoties mūzikas ierakstu studijā.

Bērniem tika nodrošināti vairāki pasākumi: radošās darbnīcas, mini atrakcijas, ielu mākslinieka no Itālijas priekšnesumi, iluzionistu brīnumi un jestra mazo ballīte.

Patriotisma stiprināšanai ikviens varēja satikties ar Jūras spēku pārstāvjiem.

Jūrmalas parka celiņos un alejās bija plašs amatnieku un mājražotāju produkcijas piedāvājums.