Latvijas un ārvalstu roņi turpina reģistrēties ziemas peldēšanas sacensībām, kas noritēs 25. janvārī, Liepājā, atpūtas vietā "Beberliņi", informē kluba "VeloRonis" valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova.

Dalībai sacensībās pieteikušies vairāk kā 120 ziemas peldētāji no tuvākām un tālākām Latvijas vietām, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas un Vācijas. Interesenti (arī tie, kuri vēlas izmēģināt spēkus ziemas peldēšanā bez laika kontroles – Jauno roņu un Roņu distancēs) vēl līdz 17.janvārim aicināti reģistrēties Latvijas ziemas peldēšanas čempionātam mājaslapā veloronis.lv, kur pieejams arī sacensību nolikums.

Ziemas peldēšanas čempionāts noritēs dažādās peldējumu distancēs no 25 līdz 450 metriem. Tā mērķis ir arī popularizēt norūdīšanos un ziemas peldēšanu iedzīvotāju vidū, aktivizēt jau esošo ziemas peldētāju klubu darbību, kā arī sadarbību starp tiem, vietējām pašvaldībām, sabiedriskajām un komercorganizācijām.

2020. gada sacensībās organizatori plāno uzņemt ap 200 ziemas peldētājiem. Sacensības norisināsies Beberliņu ūdenskrātuvē speciāli izveidotā baseinā 5 celiņos. Paralēli būs iespēja iegremdēties mazajā āliņģī, tā sauktajā Jauno roņu distancē.

Vērot sacensības klātienē aicināts ikviens interesents, jo organizatori šo pasākumu veido ne tikai kā kvalitatīvas sacensības ziemas peldētājiem, bet arī kā relaksējošu atpūtu brīvā dabā sacensību apmeklētājiem un skatītājiem.

Dalībnieki pēc peldes varēs sasildīties divās pirtiņās un karsta ūdens baļļā, kā arī būs pieejama bezmaksas tēja un zupa. Apmeklētāji varēs iegādāties siltus dzērienus un ēdienus izbraukuma tirdzniecības vietās.

Pērnā gada ziemas peldēšanas sacensībās sešu distanču peldējumos ar laika kontroli startēja 223 dalībnieki, kā arī 27 jaunie "roņi", kuri peldēja bez laika kontroles.

Arī 2020. gada čempionātam ziemas peldētāji pulcēsies uz sacensību atklāšanu pulksten 12 ziemas peldvietā – Beberliņu ūdenskrātuves ziemeļu daļā –, pie piedzīvojumu parka "Tarzāns", savukārt dalībnieku akreditācija sacensību vietā norisināsies no pulksten 10 līdz 11, kā arī iepriekšējā dienā, 24.janvārī no pulksten 17 līdz 20 viesnīcas "Līva" foajē.

Kā norāda organizatori, tad visu distanču dalībnieki saņems starta komplektu ar atbalstītāju veltēm un medaļu. Arī šogad kāds no maksas distanču dalībniekiem saņems balvu – sacensību atbalstītāja "Tallink" ceļojuma dāvanu karti – jūras ceļojumu maršrutā Rīga – Stokholma – Rīga vienai līdz četrām personām ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa. Turklāt, turpinot tradīciju, viens no sacensību dalībniekiem dosies mājās ar jaunu velosipēdu.

2020.gada Ziemas peldēšanas čempionāts Liepājā norisināsies septiņās disciplīnās: 25 m brasā, 25 m tauriņstilā, 50 m brīvajā stilā, 100 m, 200 m un 450 m brīvajā stilā, klubu jauktajā stafetē 4x25 m, kā arī jauno roņu un roņu distancē. Čempionāts Liepājā būs arī XVI Latvijas ziemas peldēšanas čempionāta 2.posms. 1.posms norisinājās novembra sākumā Jelgavā. Pasākumu organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs "VeloRonis" ar Liepājas pilsētas atbalstu. Vairāk informācijas par ziemas peldēšanu, treniņiem un sacensībām pieejama mājaslapā veloronis.lv.

Latvijas ziemas peldēšanas čempionātu organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas klubs "VeloRonis" ar Liepājas pilsētas pašvaldības atbalstu.

Vairāk informācijas par ziemas peldēšanu, treniņiem un sacensībām pieejama mājaslapā veloronis.lv.