Svētku brīvdienās 18. un 19.novembrī no pulksten  10 līdz 17 Rožu laukumā norisināsies Latvijas amatnieku un mājražotāju tirgus, portālu informēja biedrības "Etno Liepāja" vadītāja Madara Lubāne.


Godā tiks celti lauku labumi no vistālākajiem


Latvijas novadiem. Rožu laukumā būs rodami sarkanbaltsarkanajās krāsās greznoti smalki rokdarbi, apģērbi, rotas lietas, kā arī zemnieku sētās ar smeķi pagatavoti gardumi.


Mājražotāju un amata meistaru ražotie produkti būs īpaši veltījumi svētkos – pašumeistaru rokām izloloti un ar mīlestību gatavoti.


Lai svētku galdā viss būtu dabīgs un garšīgs, Latvijas mājražotāji svētku brīvdienās iesaka iegādāties galveno spēka un veselības avotu: pašu ražotus lauku produktus no zemnieku saimniecībām. Zaļais dzīves veids ir sevišķi aktuāls ģimenēs, kur aug mazi bērni, lai produktos būtu ekoloģiskas izcelsmes izejvielas.


Svētkos Rožu laukumā sabrauks amatnieki un mājražotāji no vistālākajiem Latvijas novadiem. Būs pašu grauzdēta kafija no Kuldīgas, Latvijā ražotas BQQ mērces, tomātu pesto, svaigo kazas un aitas sieru ražotāji no Talsu, Jelgavas un Nīcas novadiem, būs kūpināto zivju produkcija no Lapmežciema, varēs nogaršot iecienītos "Divi Naži" jēra kebabus, īpašos burgerus un bērnu desiņas. No gardumiem tirdziņā būs pieejami visdažādākie konditorejas izstrādājumi, mājas kūkas, arī bioloģiskā maize "Saules klaips" no Saulkrastu novada un "Patriotiskie plāceņi" no Cēsu novada. Ingvera un cidoniju marmelādes. Varēsiet iegādāties medu dažādās garšās, arī sīrupus ar priežu pumpuriem un vīnus no dabīgajām Latvijas ogām un augļiem.


Tirdziņš neizpaliks bez amatnieku meistaru izstrādājumiem, kas noderēs kā jaukas dāvanas. Katra darināta induviduāli un daudzreiz nopērkama tikai vienā eksemplārā.


Amatnieku darinājumi būs piemēroti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tirdziņā varēs atrast latviskas piespraudes, tuneļšalles, adītus mēteļus, cepures, cimdus un apdrukātus dizaina apģērbus, arī etnogrāfiskas sudraba rotas un īstas pērles. Tāpat būs iespējams atrast  smaržīgu kosmētiku, kremus ar Latvijas dzintara daļiņām, melnās keramikas izstrādājumus, izšūtus dvielīšus ar personificētiem uzrakstiem, koka izstrādājumus kā arī daudz ko citu.


Pati Liepājas sirds - Rožu laukums Latvijas svētkos būs īstā vieta jūsu ģimenei, kur atrast un iegādāties visu vajadzīgo svētku atzīmēšanai! Mīļi aicinām ar labsajūtu pavadīt svētku brīvdienas.