Sācies skolēnu brīvlaiks, līdz Līgo svētkiem viens solis, līdz Zvejnieksvētkiem – divi, pa vidu vēl dažādi mūzikas festivāli un citi vērienīgi izklaides pasākumi.

Lai ikvienam – gan lielam, gan mazam –  svētku prieku neaizēnotu nepatīkami brīži, ir vērts atcerēties par visiem  zināmiem, tomēr nereti piemirstiem drošības pasākumiem brīvdienās.

Tā kā gandrīz neviens pasākums neaizrit bez alkohola, atcerēsimies, ka tas nekādā gadījumā nav savienojams nedz ar automobiļa vai velosipēda vadīšanu, nedz iešanu pirtī un bērnu pieskatīšanu. Transportlīdzekļu vadīšana alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē aizvien ir aktuālākā problēma ceļu satiksmē Latvijā. Ne vienmēr cietusī puse ir bijusi alkohola reibumā pie stūres – nereti cieš gluži nevainīgi cilvēki, kuri gadījušies neīstajā vietā un laikā kādam pārgalvīgam autovadītājam pa ceļam. Tādēļ, ja nedomājat par sevi, padomājiet par citiem, par tuviniekiem, kuriem jūs esat svarīgi! Savukārt līdzcilvēkiem ieteicams savus iereibušos un braukt gribošos draugus atturēt no plānotās rīcības ar dažādām metodēm, tai skaitā  noslēpjot auto atslēgas,  noņemot stūri utt.

Sodi par braukšanu reibumā ir 30 – 1000 lati, ar transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu no sešiem mēnešiem līdz 4 gadiem, kā arī  piemērojot administratīvo  arestu no piecām līdz piecpadsmit diennaktīm.

Arī agresīva braukšana bieži vien ir sekas pirmssvētku steigai, tāpēc, plānojot svinības, savlaicīgi plānosim arī gatavošanos tām, ņemot vērā visus apstākļus (garās rindas veikalos, sastrēgumus u.c.). Aicinām  būt pacietīgiem un pieklājīgiem attiecībā pret līdzbraucējiem un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Par agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā vairāku tādu citu citam sekojošu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu izdarīšana, kas saistīti ar ceļu satiksmei bīstamu vai traucējošu situāciju radīšanu naudas sods ir Ls 50 – 200.

Vasara ir laiks, kad gribas veldzēties ūdenī, tomēr nedrīkst aizmirst, ka peldes un alkohols nav savienojamas lietas – smagas traumas vai pat letāls iznākums var būt šādas vieglprātības sekas. Pieaugušajiem der atcerēties, ka bērniem vieniem peldēties nav atļauts, iekams nav sasniegts 12 gadu vecums (der iepazīties arī ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem savā dzīvesvietā). Tas pats attiecas arī uz ugunsdrošību – bērns, kurš ir jaunāks par septiņiem gadiem, pamatojoties uz Bērnu tiesību aizsardzības likumu, nedrīkst palikt viens bez pieaugušo vai personu (ne jaunāku par 13 gadiem)  klātbūtnes.
Piedzīvojumiem bagātu, saulainu un dzīvespriecīgu vasaru!