Labdarības akcijas "Palīdzēsim sagatavoties skolai kopā!" laikā, kas šogad norisinājās trīs nedēļu garumā, no 16.augusta līdz 6.septembrim, ar sabiedrības aktīvu līdzdalību saziedotas teju 40 skolas somas, kas piepildītas ar dažādām kancelejas precēm –– penāļiem, burtnīcām, lineāliem, rakstāmpiederumiem u.c. mācību procesam svarīgiem materiāliem. Apkopojot labdarības akcijas laikā saziedotos apjomus, kopumā palīdzēts vairāk nekā 30 daudzbērnu ģimenēm tādās pilsētās kā Rīgā, Talsos, Jēkabpilī un Liepājā, informē "Akropole Rīga" komunikācijas konsultante Katrīna Lohanska. Palīdzība tikusi piecām liepājnieku ģimenēm.

Labdarības akciju jau otro gadu pēc kārtas rīkoja iepirkšanās un izklaides centrs "Akropole", sadarbībā ar partneriem SIA "Eco Baltia vide", Latvijas Zaļo punktu, biedrību "Palīdzēsim viens otram" un vecāku organizāciju "Mammām un tētiem". Labdarības akcijas mērķis ir palīdzēt tām Latvijas ģimenēm, kuras dažādu iemeslu dēļ saviem bērniem nespēj sarūpēt skolai nepieciešamās mantas.

Zane Kaktiņa, iepirkšanās un izklaides centra "Akropole" vadītāja: "Sirsnīgs paldies katram ziedotājam par iesaistīšanos šajā akcijā! Ikvienam ziedojumam ir sava nozīmīga pievienotā vērtība –– tās ir bērnu patiesās emocijas, saņemot savās rokās vairākus vērtīgus priekšmetus mācību uzsākšanai. Vienlaikus, esam ļoti gandarīti par mūsu nomnieku –– "Baltic Data", "Charlot", "Sportland", "Jānis Roze" un "Euroaptieka" –– iesaisti ziedošanā. Šī gada saziedotais apmērs apliecina, ka esam atsaucīga un sirsnīga sabiedrība."

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: "Esam gandarīti, ka sabiedrība ir spējusi sarosīties un tik īsā laikā sagādāt skolas piederumus tiem, kuriem tas ir ļoti nepieciešams. Iespējams, kādam ziedotājam tā ir bijusi iespēja atrast atkārtotu pielietojumu neilgu laiku lietotai mugursomai vai par mazu palikušam un vēl kvalitatīvam sporta tērpam, kāds savukārt ir savu ziedojumu pirms tam īpaši pārdomājis un iegādājies tuvējā veikalā. Turklāt kādam varbūt šis dāvinājums licis izdarīt izvēli starp sev pašam kārotu pirkumu vai tomēr dāvanu kādam skolēnam. Lai kāds būtu bijis ikviena ziedotāja mērķis, tas liecina par to, ka sabiedrība spēj izdarīt pozitīvas izvēles, kas var atstāt labvēlīgu ietekmi ne tikai uz kādu konkrētu personu vai cilvēku grupu, bet arī uz apkārtējo vidi."

Linda Novicka, biedrības "Palīdzēsim viens otram" valdes locekle un projektu koordinatore: "Katrs vecāks vēlas, lai viņa bērns saņemtu labāko, bet ne vienmēr viņi var to nodrošināt. Mīļš paldies cilvēkiem, kuri atsaucās un "Akropoles" rīkotās akcijas ietvaros ziedoja ģimenēm, kuras pašas nespēja saviem bērniem nopirkt apģērbu un kancelejas preces, lai bērni varētu veiksmīgi mācīties."

Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas "Mammām un tētiem" vadītāja: "Ir tik jauki un patīkami apzināties, ka līdzcilvēkiem rūp bērnu labsajūta –– pat, ja tie nav pašu ģimenes bērni. Ikviens, kas iesaistījās šajā labdarības akcijā, ir palīdzējis daudziem bērniem Latvijā skolas gaitas sākt ar priecīgāku noskaņu. Liels paldies par to!"