Gandrīz vienlīdz liels skaits Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā norāda, ka vecumdienas vēlētos pavadīt laukos (33%) un lielākajās Latvijas pilsētās (31%).

Par atbilstošākajām pilsētām aptaujas dalībnieki norāda Rīgu (16%) vai Jūrmalu (9%), noskaidrots nekustamo īpašumu uzņēmuma "Ektornet" un pētījumu kompānijas TNS aptaujā, raksta LETA.

Rīgu kā dzīvesvietu vecumdienām salīdzinoši biežāk izvēlētos vīrieši, cittautieši un iedzīvotāji, kas jau šobrīd dzīvo Rīgā. Savukārt vecumdienas Jūrmalā vairāk vēlētos aizvadīt cittautieši un daļa rīdzinieku. Ceturtā daļa (26%) Latvijas iedzīvotāju par savām vecumdienām piemērotāko reģionu uzskata Pierīgu, savukārt katrs piektais (20%) – Kurzemi.

"Aptaujas dati liecina, ka respondenti no Latvijas novadiem par savu dzīvesvietu vecumdienām izvēlētos kādu no attiecīgā novada lielākajām pilsētām, proti, vidzemnieki labprāt vecumdienās dzīvotu Valmierā, kurzemnieki Liepājā, zemgalieši Jelgavā, savukārt latgalieši Daugavpilī. Tas norāda, ka iedzīvotāji ir pieraduši pie sava novada, tā ekonomiskajiem, sadzīves un vides apstākļiem un novada lielāko pilsētu uzskata par labu vietu, kur pavadīt savas vecumdienas," norāda "Ektornet" valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka laukos dzīvojošie respondenti salīdzinoši biežāk par vēlamāko dzīvesvietu vecumdienām izvēlētos Pierīgu un Zemgales reģionu.

"Pētījuma rezultāti rāda, ka iedzīvotāji nav tendēti uz lielām pārmaiņām un, pat ja būtu iespēja brīvi izvēlēties, lielākā daļa arī vecumdienās izvēlētos dzīvot tur, kur jau šobrīd dzīvo," uzsver pētījumu kompānijas TNS klientu vadītājs Intars Āboms.

"Ektornet" un TNS pētījums tika veikts no 2014.gada 19. līdz 24.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 59 gadiem. TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 59 gadiem.