Amanda Andriekus

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Kora klases audzēknes Amanda Andriekus un Marija Kalnīte guvušas panākumus attālinātajā I Starptautiskajā bērnu un jauniešu vokālistu konkursā "Uzstaro 2021".

Sīvā konkurencē akadēmiskās dziedāšanas kategorijā Amanda Andriekus (2. klase) ieguva 1. vietu, bet Marija Kalnīte (2. klase) 3. vietu. Konkursam dziedātājas sagatavoja skolotāja Evija Goluba un koncertmeistare Santa Jašina. Visi dalībnieki elektroniski saņēma Slavinājuma rakstus, bet godalgoto vietu ieguvēji kokamatnieka Mārtiņa Ķizuļa darinātas medaļas, kā arī simbolisku dāvanu – vasaras puķu sēklu paciņu, lai bērni var tās iesēt, audzēt, rūpēties un priecāties par krāšņajiem ziediem, jo arī dziedātāja balss ir kopjama, saudzējama, attīstāma un lolojama – tikai tad tā var uzplaukt, ziedēt un dāvāt prieku klausītājiem, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Konkursā tika iesūtīti 210 priekšnesumi, kuros piedalījās 309 dziedātāji no 55 dažādām Latvijas un Lietuvas vietām – Ādažiem, Aknīstes, Aizputes, Bauskas, Balviem, Baložiem, Babītes, Daugavpils, Grobiņas, Trikātas, Jaunkalsnavas, Jēkabpils, Jumpravas, Jūrmalas, Jaungulbenes, Kuldīgas, Ķekavas, Kazdangas, Ķeguma, Ķeipenes, Kedainiai, Liepājas, Lielvārdes, Medemciema, Mērsraga, Maltas, Meņģeles, Madonas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ozolniekiem, Piņķiem, Rīgas, Ropažiem, Rojas, Rūjienas, Salaspils, Salas, Saldus, Siguldas, Skrundas, Staiceles, Smiltenes, Talsiem, Taurupes, Vaiņodes, Valmieras, Vangažiem, Varakļāniem, Viļņas, Ventspils, Visaginas, Zilupes un Zvejniekciema.

Marija Kalnīte

Konkursantu sniegumu vērtēja žūrija: Guntars Račs (mūzikas izdevējs, producents, dziesmu autors, mūziķis un dzejnieks), Dana Bramane (Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste), Gatis Poriņš (Ventspils Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas vadītāja) un Laura Leontjeva (dziedātāja, diriģente, Saulkrastu kora ANIMA mākslinieciskā vadītāja, no 2011.gada vok. kvarteta „Neaizmirstulītes" un vokālā grupas „Latvian Voices" (2011–2020) dalībniece).

Konkursā vērtēja repertuāra izvēli, atbilstoši izpildītāja vecumam un spējām, priekšnesuma sniegumu un tēlu, tehnisko izpildījumu un vokālās prasmes, kā arī pedagoga radošo pieeju.

Žūrijas locekļa Guntara Rača komentārs par konkursu: "Darīju savu darbu pēc vislabākās sirdsapziņas. Šķiet, ka ieguvēji bija tie, kas bija izvēlējušies sev piemērotākās dziesmas. Tas ir ļoti grūts uzdevums, izvēlēties ne tikai to, kas pašam vislabāk patīk, bet arī to, kas ir "paceļams" un piestāv izpildītājam. Novēlu nepadoties, pilnveidot sevi, jo šis ir tikai viens mazs solītis pretī savam mērķim. Lielā skatuve nav sasniedzama vienā dienā, tas prasīs daudzas negulētas naktis, mēģinājumus, un būs jāpierod pie tā, ka katrs klausītājs dzird jūsu priekšnesumu caur savas pieredzes prizmu. Arī es. Un pats galvenais, nekad nepadodieties! Ja izvelēsieties iet skatuves mākslinieka ceļu, atcerieties, ka jūsu galvenie vērtētāji galu galā būs tikai un vienīgi jūsu klausītāji. Ne vecāki, ne žūrija, ne tuvākie draugi, bet tie, kurus jūs satiksiet savā ceļā uz Lielo skatuvi."