Kabeļoperators "Elektrons & K" Liepājā kanālu "Rossija RTR" atslēgšot tuvākajā laikā, – tehniski tas neesot sarežģīti izdarāms, informēja uzņēmumavadītājs Valērijs Kovals.

Sākotnēji – vienu vai divas nedēļas – šis operators atslēgtā kanāla vietā citu programmu saviem klientiem nepiedāvāšot, bet attiecīgajā kanālā būšot redzams uzraksts, ka programma "Rossija RTR" uz laiku ir atslēgta, kā arī šī lēmuma pamatojums. "Pēc tam skatīsimies. Varbūt varēsim piedāvāt vietā ko citu," sacīja Kovals.

Vaicāts, vai klienti jau pauduši neapmierinātību ar plānoto "Rossija RTR" atslēgšanu, Kovals atzina, ka šādi gadījumi esot gan bijuši. Jau pagājušajā nedēļā cilvēki vērušies uzņēmumā ar jautājumiem, kas jādara, lai ar satelīta uztvērēju varētu uztvert "Rossija RTR".

Kopumā kabeļoperatoru klienti emocionāli ļoti sāpīgi uztverot lēmumu uz trim mēnešiem pārtraukt kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā un apsverot iespējas iegādāties satelītiekārtas, lai šo kanālu skatītos nelegāli

Kā ziņots, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā. Šodien lēmums publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

NEPLP izplatītajā paziņojumā norādīts, ka, "izskatot administratīvo lietu par iespējamo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumu Latvijas teritorijā retranslētās programmas "Rossija RTR" saturā, NEPLP pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu aizliegt retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā trīs mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas".

"Pārbaudot "Rossija RTR" ierakstus no 2014.gada 2.marta līdz 17.martam, NEPLP konstatēja, ka programmas ziņu un citos raidījumos ir ietverta informācija, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu."

Šāda informācija programmā "Rossija RTR" tikusi atspoguļota regulāri.