Baltijas jūras pilsētu savienība Drošas pilsētas komisija sadarbībā ar Liepājas uzņēmumu "Sense Media" ir izveidojuši trīs animācijas filmas par drošību mājās.

Šīs animācijas filmas tiks izplatītas visā Baltijas jūras reģionā, informē Liepājas pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Animācijas filmu mērķis ir izglītot par to, kā izveidot drošāku mājokli, lai būtu iespējams redzēt, kādi ciemiņi atnākuši kā arī to, ka ja atnākušās personas nav pazīstamas, tad nevajag tās ielaist savā dzīvesvietā. Protams, uzsvērts arī tas, ka atnākušajiem ciemiņiem nav vēlams izrādīt savas vērtslietas. Animācijas filmas ir veidotas tā, lai tās varētu saprast jebkurš.

Baltijas jūras pilsētu savienība (Union of the Baltic Cities) ir vadošais pilsētu sadarbības tīkls Baltijas jūras reģionā. Baltijas jūras pilsētu savienībā iesaistījušās apmēram 100 pilsētas no Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Krievijas un Zviedrijas. Savienība izveidota 1991.gadā Polijas pilsētā Gdaņska.

Baltijas jūras pilsētu savienības Drošas pilsētas komisijas vadība ir uzticēta Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai.