Uzņēmums "LSC" izsludinājis stipendiju konkursu Jūras akadēmijas un Liepājas jūrniecības koledžas studentiem, lai motivētu jauniešus pievērsties jūrniecības profesijai, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Stipendijām uz kāda no "LSC" pārvaldībā esošajiem kuģiem varēs pieteikties kopumā 20 studenti, kuri sevi pierādījuši praksē un kuriem ir labi akadēmiskie sasniegumi.

"Pieprasījums pēc jauniem jūrniecības nozares speciālistiem vietējā tirgū turpina pieaugt. Stipendija būtiski atvieglo studējošo ikdienu, nodrošinot ienākumus, lai studentiem izdodas vairāk laika veltīt mācībām. Finansiāla atbalsta iespējas jauniešiem ir īpaši nozīmīgas ārkārtējās situācijas laikā, kad ienākumu iegūšanas iespējas jauniešiem ir ierobežotas. Vienlaikus vēlamies motivēt jaunos speciālistus attīstīt karjeru mūsu uzņēmumā," pauda "LSC" vadītājs Vladimirs Egers.

Stipendiju apmērs svārstīsies no 200-600 eiro mēnesī, sniedzot atbalstu studentiem ikdienas izdevumu segšanai. Pieteikties stipendijām varēs līdz šā gada 25.maijam. Iegūtās stipendijas tiks nodrošinātas pusi gada.

Stipendiju konkursā var pieteikties Latvijas Jūras akadēmijas un Liepājas Jūrniecības koledžas studenti, sākot no otrā kursa, kuri ir izgājuši jūras praksi. Piešķirot stipendijas, tiks vērtētas pretendentu kompetences, prasmes un motivācija, bet vērtējuma lielāko daļu veidos jūras prakses novērtējums.

"LSC" apgrozījums 2019.gadā bija 8,603 miljoni eiro, kas ir par 51,7% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī uzņēmums guva peļņu 663 258 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Uzņēmums reģistrēts 1999.gadā un tā pamatkapitāls ir 5,4 miljoni eiro. "LSC" vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Vitol Netherlands B.V.". LSC sagatavo jūrniekus un komplektē starptautiskajām kuģošanas konvencijām atbilstošas kuģu apkalpes, kā arī piedāvā pilnu kuģu tehnisko menedžmentu.