Otrā un trešā līmeņa slimnīcas reģionos nav gatavas jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" pacientu uzņemšanai, pārbaudēs secinājusi Veselības inspekcija (VI), ziņo LETA.

Iestādes vadītāja Indra Dreika trešdien Latvijas Pašvaldību savienības rīkotājā videokonferencē stāstīja, ka inspekcija ir izvērtējusi visu stacionāru gatavību "Covid-19" pacientu uzņemšanai un gadījumiem, kad "Covid-19" tiek konstatēts kādam no esošajiem pacientiem. Pēc viņas teiktā, iestādes Jelgavā, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē un Liepājā ir "vairāk vai mazāk gatavas", jo ir padomāts par šādu pacientu ceļu, izvietošanu, izolēšanu un ārstēšanu.

Dreika īpaši uzteica Ventspils slimnīcu un pašvaldību, kas atradusi iespēju pielāgot bijušās izglītības iestādes ēku "Covid-19" pacientiem.

Pašlaik pietiekamā daudzumā lielajās reģionu slimnīcās ir arī nepieciešamā aparatūra. Taču bažas rada personāla pieejamība, jo intubējamo plaušu ventilācijas aparātu pieslēgšanai nepieciešami anesteziologi, un šādu speciālistu Latvijā ir aptuveni 200, daļa no tiem strādā paralēli vairākās darba vietās. Tāpēc būs jādomā, kā nepieciešamības gadījumā ar šiem speciālistiem nodrošināt visas ārstniecības iestādes, skaidroja Dreika.

Savukārt otrā un trešā līmeņa slimnīcas nav gatavas "Covid-19" pacientu uzņemšanai un ārstēšanai, un lielākā problēma ir tieši personāls, uzsvēra Dreika. Pēc viņas teiktā, darbiniekiem trūkst informācijas, zināšanu un izpratnes. Iestādēm ir sniegti ieteikumi, kā situāciju uzlabot, un vēlāk VI plāno izvērtēt, vai padomi ņemti vērā.

Kā pozitīvu piemēru Dreika minēja Jūrmalas slimnīcu, kurai izstrādāts "Covid-19" pacientu loģistikas, izvietošanas un ārstēšanas plāns.

VI vadītāja arī aicināja pašvaldības parūpēties par medicīniskā personāla pieejamību sociālās aprūpes centros, kur tas nereti pieejams vien dažas stundas dienā vai sniedz šauru pakalpojumu klāstu. Dreika uzsvēra, ka senioriem ir tiesības pavadīt cienījamas vecumdienas, un pašvaldības uzdevums ir tādas nodrošināt.

Kā ziņots, pēdējā diennaktī "Covid-19" apstiprināts deviņiem iedzīvotājiem, tādējādi līdz šim infekcija konstatēta 666 cilvēkiem.

Pēdējās diennakts laikā arī stacionēti divi "Covid-19" pacienti, tomēr kopumā slimnīcās ievietoti ir 46 inficētie, no kuriem 43 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs pacienti ar smagu slimības gaitu.

Kopumā līdz šim bijuši astoņi pacienti ar smagu slimības gaitu, savukārt no stacionāra izrakstīti ir 44 pacienti.

Latvijā līdz šim miruši pieci pacienti, kas bija inficējušies ar "Covid-19" infekciju, par vēl diviem cilvēkiem, kuri miruši ārpus stacionāra, SPKC gaida pataloganatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.