Lai izpildītu Ministru kabineta ārkārtējās situācijas laikā pieņemtos noteikumus, lai ierobežotu koronavīrusa Covid-19 izplatību, stingrās mājsēdes laikā iedzīvotājiem būtiski nepieciešamos Liepājas pašvaldības pakalpojumus varēs saņemt un sniegt tikai epidemioloģiski drošā vidē jeb "zaļajā režīmā". Tāpat katrā nozarē ieviesti vēl citi papildu drošības pasākumi, teikts Liepājas domes mājaslapā.

Iedzīvotāji aicināti pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību sniegtos pakalpojumus izmantot attālināti. Iedzīvotājiem būtiski nepieciešamos pakalpojumus klātienē var saņemt tikai apmeklētāji ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, iepriekš pierakstoties. Ierodoties Liepājas pašvaldības iestādēs, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (pase vai ID karte) un derīgam vakcinācijas sertifikātam. Sertifikāta derīgums pie ieejas tiks pārbaudīts.

Pašvaldības administrācija

Iedzīvotāji aicināti izmantot pašvaldības pakalpojumus attālināti – sazināties telefoniski, e-pastā, izmantojot pašvaldības nodrošinātos e-pakalpojumus vai atstājot iesniedzamos dokumentus pastkastē pie ēkas ieejas (iekštelpā).
Sazināties ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrāciju, Rožu ielā 6, var, zvanot pa tālruni: 63 404 750 vai rakstot uz e-pasta adresi: pasts@liepaja.lv.
Apmeklētāji, kuriem nepieciešams saņemt izdrukātu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, tiks apkalpoti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, pakalpojumu varēs saņemt individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros.

Sociālais dienests

Sociālais dienests līdz 15. novembrim pieņem klientus klātienē E. Veidenbauma ielā 3 un Krūmu ielā 41/43 tikai pēc iepriekšēja pieraksta ar sadarbspējīgu Covid sertifikātu (par vakcināciju, pārslimošanu vai testēšanu), pieņemšanas laikam nepārsniedzot 15 minūtes).
Iedzīvotājus bez sertifikāta apkalpo tikai attālināti – sazinoties pa telefonu un ievietojot vajadzīgos dokumentus pasta kastītēs pie ieejas Sociālajā dienestā vai sūtot elektroniski.
Klientu pieņemšana līdz 15. novembrim pārtraukta Ģenerāļa Baloža ielā 1.
Trūcīgajām un maznodrošinātajām mājsaimniecībām, kurām statuss beidzas ārkārtas situācijas laikā, tas automātiski pagarināts līdz 2022. gada 28. februārim, t. i., derīga jau izsniegtā izziņa.

Par sociālo palīdzību un pakalpojumiem lūdzam konsultēties telefoniski vai e-pastā:
par sociālo palīdzību un pabalstiem (trūcīgā un maznodrošinātā statusu, dažāda veida pabalstiem u.c.) 63 489 655, 63 489 647, Karostas iedzīvotājiem 63 489 652, Velnciema iedzīvotājiem 63 426 044;
par sociālajiem pakalpojumiem 63 489 668;
par sociālo darbu 63 489 682
e-pasts: sociala.palidziba@liepaja.lv

Pašvaldības policija

Liepājas pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju pastiprināti kontrolēs noteikto ierobežojumu ievērošanu sabiedriskajā transportā, tirdzniecības vietās un publiskajā telpā, patrulējot arī naktīs.

Sabiedriskais transports

Mājsēdes laikā no 21. oktobra līdz 14. novembrim pēc pulksten 21 sabiedriskais transports Liepājā nekursēs.
Izņēmums būs atsevišķi reisi, kas tiks veikti, lai nodrošinātu nokļūšanu uz darbu tiem cilvēkiem, kuri strādā noteiktās darba vietās, kas ir būtiskas ekonomikas un sabiedrības funkcionēšanas nepārtrauktībai. Lasīt vairāk.

Izglītība un sports


Skolēnu rudens brīvlaiks ir pagarināts par vienu nedēļu līdz 29. oktobrim.
Ar 1. novembrī skolās klātienē atgriezīsies 1.–3. klašu skolēni, un pārējie turpinās mācības attālināti.
Mācības klātienē un interešu izglītība atkal sāksies 15. novembrī, tomēr interešu izglītībā varēs piedalīties tikai ar Covid-19 sertifikātu.
Visu mājsēdes laiku pirmsskolas izglītības iestādes būs atvērtas, vienlaikus vecākiem jāapsver epidemioloģiskie riski un jāved bērni uz bērnudārzu tikai absolūtas nepieciešamības gadījumos.
Sporta jomā līdz 14. novembrim ir atceltas visas sporta sacensības, kā arī visi sporta treniņi klātienē amatieriem visās vecuma grupās, kā arī interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu ietvaros.

Kultūra

Apmeklētājiem tiks slēgtas kultūrvietas – muzeji un tiem radniecīgas mākslas un vēstures priekšmetu eksponēšanas vietas, bibliotēkas, arhīvi, kultūras centri, mākslas galerijas, izstāžu zāles, brīvdabas estrādes, teātra ēkas un to ārtelpas, koncertzāles un to ārtelpas, arī vietas, kur tiek organizēti amatiermākslas kolektīvu mēģinājumi.
Atcelti publiskie kultūras un sporta pasākumi, kas veicina cilvēku pulcēšanos, tostarp oktobra beigās paredzētā pastaiga "Izgaismotā Liepāja".

Kapsētu pārvalde

Bēru ceremoniju noturēšanā vienlaikus atļauts pulcēties ne vairāk kā 20 cilvēkiem ārtelpās, kapličas līdz 2021. gada 15. novembrim būs slēgtas.
Liepājas kapsētu pārvaldē apmeklētāji tiek apkalpoti pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni 63 424 533.

Uzņēmējdarbība

Informācija tirgotājiem
Informācija pakalpojumu sniedzējiem
Informatīvie materiāli klientu informēšanai
Atbalsta pasākumi uzņēmējiem

Plašāka informācija Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē www.em.gov.lv

Jau ziņots, ka valstī uz trīs mēnešiem – no 11. oktobra līdz 11. janvārim izsludināta ārkārtējā situācija, tādējādi spēkā stājoties vairākiem "Covid–19" izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem. Skatīt: plašāka informācija.

Noderīgi


Informācija par Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem
Informācija par vakcinēšanās iespējām Liepājā
Noderīga informācija un Liepājas informatīvie materiāli par "Covid–19"