Turpinot iesākto tradīciju, jau 8. reizi Liepājas pilsētas dome godinās veiksmīgākās nevalstiskās organizācijas (NVO) un brīvprātīgā darba veicējus, informē pašvaldība.

Godināšana notiek piektdien, 5.decembrī, no pulksten 16.30 Liepājas Olimpiskā centra Tango zālē.

Izvērtējot iedzīvotāju iesniegtajās anketās izteiktos priekšlikumus, tika nolemts, ka šogad tiks godinātas piecas NVO – Liepājas literātu un radošo mūziķu biedrība "Helikons", biedrība "Nūjo ar vēju!", "Gimeņu centrs "Liepa"", Liepājas baltkrievu kopiena "Mara" un nodibinājums "Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds". Kā pārsteigums visiem būs arī laikraksta "Kurzemes Vārds" ikgadējā specbalva kādai no nevalstiskai organizācijai.

Tāpat pateicības tiks izteiktas 28 aktīvākajiem brīvprātīgā darba veicējiem, kas pašaizliedzīgi darbojas citu labā, tie ir – Sergejs Petrovs, Ērika Birzkopa, Maija Neimane, Vēsma Cibule, Valda Trifonova, Anete Ozola, Givanna Desire Perez Farina, Zelma Ansiņa, Lilija Masteiko, Ināra Martinova, Inta Djunda, Līga Ēriksone, Benita Ločmele, Līga Vasara-Brakmane, Jolanta Klokele, Ilze Vainovska, Ainars Udarskis, Edgars Freibergs, Lilija Freiberga, Indra Narķe, Nikolajs Berķis, Līga Krēsliņa, Kirils Bobrovs, Rita Knapše, Tamāra Kerve, Jānis Vīpols, Aleksandrs Vabelis un Jānis Tauriņš.

"Nevalstisko organizāciju un brīvprātīgo darbība nav vērsta uz peļņas gūšanu, bet gan kalpošanu sabiedrības un tās grupu interesēs. Gandrīz aiz katra lielāka  vai mazāka mēroga pasākuma ir nevalstisko organizāciju iniciatīvas un ieguldīts brīvprātīgo darbs, kas ne vienmēr sabiedrības acīs tiek pienācīgi novērtēts, tādēļ Liepājas dome jau astoto reizi Starptautiskajā brīvprātīgo dienā godina šīs nevalstiskās organizācijas un brīvprātīgā darba darītājus. Tā ir iespēja ikvienam pateikt paldies šīm organizācijām un cilvēkiem par viņu aktīvo darbību, kas vērsta uz to, lai mūsu pašu, mūsu pilsētas un mūsu valsts ikdiena kļūtu labāka", uzsver Liepājas domes Eksperte NVO un sabiedrības integrācijas lietās Brigita Dreiže.

Lai izvēlētos veiksmīgākās nevalstiskās organizācijas un brīvprātīgā darba veicējus, iedzīvotāji tika aicināti līdz 2.decembrim aizpildīt pieteikuma anketas pilsētas domē, internetā vai pieteikt savu kandidātu zvanot pa tālruni. Kopā tika saņemti ap 100 pieteikumu.

2013. gadā par veiksmīgākajām NVO tika atzītas biedrība "Liepājas Diakonijas centrs", biedrība "Karosta KIDS", biedrība "Multinacionālais kultūras centrs "Unisons"", biedrība "Jaunatne ar Misiju – Liepāja" un biedrība "Xmatti Team". Pērn tika apbalvoti arī 23 brīvprātīgā darba veicēji, informē Liepājas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikante Anete Jonase.