2. un 3.augustā Liepājā, Beberliņu ūdenskrātuvē norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētās starptautiskās glābēju un ūdenslīdēju sacensības.

Tajā sacentās septiņas VUGD teritoriālo struktūrvienību komandas, kā arī ūdenslīdēju speciālās vienības komandas no Baltkrievijas un Lietuvas, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.

Sacensību pirmajā dienā komandas izpildīja divas glābšanas darbu uz ūdens disciplīnas, bet otrajā dienā sacentās zemūdens darbu disciplīnā. Kopvērtējumā abās sacensību dienās labākos rezultātus uzrādīja ūdenslīdēju komanda no Kurzemes reģiona brigādes (KRB), otro vietu ieguva Baltkrievijas komanda, bet trešo vietu ieguva Latgales reģiona brigādes (LRB) komanda.

Par labāko uzrādīto individuālo laiku disciplīnā "Glābšanas darbi uz ūdens" piemiņas zīmi saņēma Baltkrievijas komandas pārstāvis Anatolijs Čislovs. Otro labāko rezultātu uzrādīja KRB komandas dalībnieks Lauris Bullis, bet trešo vietu individuālajā darbā saņēma baltkrievs Mikalajs Vasiļjevs. Lietuvas komanda, kas šajās sacensībās piedalījās pirmo reizi, ieguva 4.vietu.

Iepriekš KRB uzvaras laurus plūca pirmajā sacensību gadā, bet pērn uzvarēja Baltkrievijas kolēģi. Sacensības norisinājās starptautiskā līmenī un to mērķis ir pilnveidot glābēju un ūdenslīdēju profesionālās iemaņas, popularizēt glābēju un ūdenslīdēju sportu, kā arī veicināt savstarpējo un starptautisko sadarbību.

VUGD pateicas visiem sacensību dalībniekiem un organizatoriem, kā arī sacensību atbalstītājiem – Liepājas pilsētas domei un Liepājas Olimpiskajam centram.