Liepājas seja ir ļoti savdabīga, un 2. pasaules kara rezultātā mums nav viena atsevišķi nodalīta vecpilsēta, bet gan dažādu periodu ēkas draudzīgi sadzīvo kopā.

Varbūt tas ir tas, kas mūs padara atšķirīgus no citām pilsētām, intervijā "Rietumu Radio" stāsta Liepājas gide Gunta Lagzda.

“Liepāja ir pilsēta ar dvēseli, un tās šarms slēpjas detaļās,” stāsta Lagzda. “Mans aicinājums būtu arī ikdienas steigā pacelt acis un paskatīties, cik Liepāja ir skaista.”

Kā stāsta gide, ekskursijas pa pilsētu bieži izmanto arī paši liepājnieki. “Tas ir piedāvājums paskatīties uz pilsētu mazliet citām acīm, nevis ikdienas skrējienā. Kaut vai to pašu tirgus paviljonu, kas ir viens no skaistākajiem Eiropā,” stāsta Lagzda.

Ik svētdienu pulksten 12 gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars” info centra visus, kuri vēlas doties 1,5 – 2 stundu mierpilnā pastaigā, lai iepazītu Liepājas vecpilsētas burvību.

Ekskursija sāksies ar koncertzāles apskati. Pastaigas laikā būs iespēja ieskatīties Liepājas vēsturē, aplūkot jūgendstila arhitektūru un novērtēt pilsētas krāšņumu ikvienā gadalaikā.