Februāris ir laiks, kad visā Latvijā tradicionāli norisinās Ēnu diena. Ņemot vērā valstī pastāvošos pulcēšanās ierobežojumus un neprognozējamu epidemioloģisko situāciju tuvākajos mēnešos, Ēnu diena šogad klātienē nenotiks. Taču Liepājā visu februāri norisināsies karjeras ievirzes aktivitātes, kas tiks organizētas tiešsaistē, informē Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Ārkārtējās situācijas laikā daudzi uzņēmumi šobrīd nevar paredzēt iespēju uzņemt ēnotājus klātienē, kā arī daudzas no dalībnieku pieprasītākajām vakancēm šobrīd nevar tikt pārstāvētas, taču vienlaicīgi, lai rosinātu jauniešus domāt par savu  nākotnes profesiju un karjeras izvēli, Liepājas Izglītības pārvalde jauniešiem piedāvā iespēju Ēnu dienā, kas norisināsies vairāku nedēļu garumā februārī un turpināsies arī martā, piedalīties attālināti, piesakoties savas izglītības iestādes karjeras konsultantam.

Jau 5.februārī 9.–12.klašu skolēni varēs ēnot stjuarti Annu Apeni, kura ir Liepājas Raiņa 6. vidusskolas absolvente, savukārt 9. un 10.februārī jaunieši aicināti piedalīties Banku augstskolas karjeras dienās, kur jaunieši varēs tiešsaistē vērot un uzklausīt  pieteikušos darba devējus un viņu prezentācijas. Pieteikties var aizpildot elektronisku anketu https://saite.lv/aPaxP.

10.februārī skolēniem būs iespēja ēnot arī  Liepājas pašvaldības darbiniekus  – Juridiskās daļas vadītāju Daci Arāju, Administratīvās daļas vadītāju Ivetu Stūri un Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāju Elīnu Tolmačovu, kā arī piedalīties Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas organizētajā tiešsaistes pasākumā un  uzzināt visu par mācību iespējām skolā. Savukārt 11.februārī jauniešus uzrunās un ieskatīties savā ikdienas darbā piedāvās Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, kuram jau pieteikušās 7 ēnas un priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis.

8.–9.klašu skolēni, kuriem interesē militārā karjera, jaunsardze 11.februārī varēs piedalīties sarunā “Ko Tu vari darīt jau šodien?” un savukārt 24.februārī 10. – 12.klašu skolēni uzzinās vairāk par Latvijas Nacionālo Aizsardzības akadēmiju pasākumā “Nāc studēt un esi viens no mums!”.

12.februārī 10. – 12. klašu skolēnus uz sarunu aicinās Liepājas 12. vidusskolas absolvents Igors Dubaņevičs – biofiziķis, kurš beidzis maģistrantūras studijas Jorkas universitātē un rudenī dosies uz Japānu, lai iegūtu Doktora grādu. Igors pēta “vājos punktus” koronovīrusā, izmantojot datormodelēšanu.

17.februārī Latvijas policijas koledža aicina jauniešus piedalīties tiešsaistes sarunā “Izaicini sevi! Kļūsti par policistu!” un Liepājas Valsts tehnikums piedāvā uzzināt vairāk par programmētāja un datortehniķa profesijām, piesakoties un rakstot uz karjeraskonsultacijas@lvt.lv.  Savukārt 18.februārī jaunieši varēs vairāk uzzināt par mācībām Liepājas jūrniecības koledžā un ēnot Anniju Paulausku – Jūras spēku meklēšanas un glābšanas kuģa komandieri, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi.

Tāpat 19.februārī vidusskolēniem būs iespēja uzzināt par studijām Latvijas Universitātē un piedalīties Rīgas Tehniskās universitātes piedāvātajā atvērto durvju dienā 26.februārī, reģistrējoties https://saite.lv/8g253. Plānots, ka saraksts ar profesijām un iespējām jauniešiem uzzināt par karjeru vēl tiks papildināts, jo turpinās aktīvs darbs, uzrunājot uzņēmumu pārstāvjus.

Kā uzsver Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes Eksperte jaunatnes un karjeras jautājumos Aelita Jankovska: “lai gan šis laiks, kurā mēs visi atrodamies, ir sarežģīts gan skolēniem, gan pedagogiem, ir svarīgi, ka jaunieši domā par savu nākotnes izglītību un profesiju, par karjeras ievirzi. Un protams, gandarījums par ikvienu iestādi, uzņēmumu un speciālistu, kurš gatavs veltīt laiku sarunai ar jauniešiem, dalīties savā pieredzē, iepazīstināt ar ikdienas veicamajiem pienākumiem, lai veicinātu izpratni un ieinteresētu jauno paaudzi.”