Lai mudinātu iedzīvotājus ikdienā arvien biežāk izvēlēties savai veselībai un apkārtējai videi draudzīgus pārvietošanās veidus, arī šogad Liepājā no 16. līdz 22. septembrim atzīmēs Eiropas Mobilitātes nedēļu, portālu irliepaja.lv informēja Liepājas dome. Tās laikā būs iespēja doties gan pastaigu ekskursijās, gan piedalīties tradicionālajā velobraucienā "Diena bez auto".  

No 16. līdz 22. septembrim katru darba dienas vakaru plkst. 18.00, bet brīvdienās pulksten 12, aicinām liepājniekus zinoša gida pavadībā doties pastaigu ekskursijā, lai iepazītu dažādas Liepājas vietas. Katram gidam ir savas mīļākās vietas, stāsti un maršruti, ar kuriem tie dalīsies ar pastaigas dalībniekiem, tāpēc katra ekskursija būs ļoti personiska.

Tikšanās vieta pastaigai būs pie viesnīcas "Līva". Interesentiem nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 63 480 808 vai 29 402 111. Pieteikties iespējams arī īsi pirms ekskursijas sākuma pie gida. Pastaigu ekskursijas Mobilitātes nedēļas ietvaros tiek organizētas bez maksas.  

Savukārt sestdien, 18. septembrī, pulksten 12 tiks dots starts ikgadējam velobraucienam "Diena bez auto", kas šogad vedīs uz piedzīvojumu parku "Austrumu forts" (Brīvības ielā 180). Galapunktā velobrauciena dalībniekus sagaidīs vairākas bezmaksas aktivitātes visai ģimenei. Reģistrācija braucienam sāksies no pulksten 11 pie Liepājas domes ēkas Rožu ielā 6. Katram dalībniekam tiks piešķirts īpašs atpazīšanas T-krekls.

Veselības drošības nolūkos dalība velobraucienā "Diena bez auto" būs iespējama tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu ("Covid-19" sertifikāts), kas jāspēj uzrādīt pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma. Uz reģistrāciju līdzi jāņem arī personas apliecinošs dokuments.

Informējam, ka Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, pašvaldības sociālo tīklu kontos, kā arī nepieciešamības gadījumā iesniegti dalībai Eiropas līmeņa "European Mobility Week Award" konkursā.

Uzziņai
Šogad aprit jau 20 gadi kopš dibināta Eiropas Mobilitātes nedēļas kampaņa ar mērķi veicināt sabiedrības ieradumu maiņu, dodot priekšroku aktīvai mobilitātei, sabiedriskajam transportam un citiem videi draudzīgiem transporta risinājumiem.

Saskaņā ar šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas oficiālo saukli – "Pārvietojies ilgtspējīgi. Paliec vesels" – iedzīvotāji tiek mudināti pievērsties aktīvākam dzīvesveidam, saglabāt fizisko un garīgo veselību, vienlaikus izpētot savas pilsētas skaistumu un apliecinot savu labo gribu pret vidi.