Kopš 18.aprīļa Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiālē bezdarbniekos reģistrējušies 52 finansiālās grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbinieki.

Tā "Rietumu Radio" informēja NVA Liepājas filiāles vadītāja vietniece Māra Zeme. Viņa situāciju raksturo kā mierīgu, raksta LETA.

NVA apkopotā statistika liecina, ka šonedēļ NVA Liepājas filiālē reģistrējušies seši "Liepājas metalurga" darbinieki, bet pagājušajā nedēļā tikai divi. Kā bezdarbnieki reģistrējušies gan mazkvalificētu darbu veicēji, gan, piemēram, rūpniecisko iekārtu inženieris, tehniskās struktūras vadītāja vietnieks u.c.

Kā pieļāva Zeme, iespējams, ir darbinieki, kuri aizgājuši no darba uzņēmumā, bet NVA pakalpojumus neizmanto, jo uzreiz atraduši citu darbu. NVA klienti nav arī pensijas vecumu sasniegušie darbinieki.

NVA pārstāve stāsta, ka ir arī ļoti pozitīvi piemēri, kad bijušie "Liepājas metalurga" darbinieki ātri atrod citu darbu. Piemēram, šonedēļ, kāds bijušais darbinieks jau nākamajā dienā pēc reģistrēšanās NVA pieņemts darbā par jumiķi uzņēmumā "Liepājas namu apsaimniekotājs".

NVA rīcībā nav precīzas statistikas par to, cik no 52 uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbiniekiem, kuri reģistrējušies NVA, atraduši citu darbu.

Kā ziņots, maija vidū NVA Liepājas filiālē bija reģistrējušies 32 "Liepājas metalurga" darbinieki, kuri darbu uzņēmumā pametuši uz savstarpējās vienošanās pamata.