Projekts "Karosta – foto osta" sestdien, 30.novembrī, turpinās ar filmu "Dancis pa trim". Seansa sākums kā parasti pulksten 19 Karostas cietumā.

"Dancis pa trim" ir 2011.gadā izlaista Latvijas filma, kuras režisors ir Arvīds Krievs. Lomās: Kristīne Nevarauska, Mārtiņš Freimanis, Jānis Vingris, informē Karostas glābšanas biedrības pārstāve Monta Krafte.

Latvija no vienas okupācijas ir kritusi citā. II pasaules kara laikā latviešu karavīri mēģina atrast savu vietu, kas palīdzētu atjaunot valsts neatkarību. Tikmēr jauni cilvēki turpina iemīlēties, neraugoties uz nacionālo piederību un politisko pārliecību. Kristīnes Nevarauskas Santa nokļūst jūtu krustugunīs starp iznesīgo vācu virsnieku (Mārtiņš Freimanis) un latviešu dižkareivi (Jānis Vingris). Vai sieviete var mīlēt vienlaikus divus vīriešus? Vai nāves priekšā vīrietis piedod mīļotajai neuzticību?

"Dancis pa trim" ir filma par mīlas trīsstūri, kurā attiecības samezglojas uz karadarbības fona 1944./45.gadā Kurzemē. Darbība norisinās gan mūsdienās, kad Atis (Mārtiņš Freimanis) mēģina atrisināt savas izcelsmes mīklu, gan Otrā pasaules kara laikā. Kara laika stāsts scenārijā atveidots pēc trimdas rakstnieka Voldemāra Kārkliņa romāna "Tikai mīlestība" (1959), kura pamatā ir patiesi notikumi. Romāna un filmas centrā – tā saukto kureliešu (latviešu ģenerāļa Kureļa grupējuma) traģēdija. Režisors uzskata, ka tā bija vienīgā īsti nacionālā pretošanās kustība: tās vīriem pat nevar pārmest zvērestu Hitleram, kā to nereti pārmet leģionāriem.

Filma ir arī veltījums tās dalībniekiem, kas nesagaidīja pirmizrādi: operatoram Dāvim Sīmanim, aktieriem Leonīdam Loceniekam, Kristīnei Bēdelei un Mārtiņam Freimanim.

Filma "Dancis pa trm" jau demonstrēta Karostas cietumā iepriekšējā sezonā. Tā kā tā ir bijusi visvairāk apmeklētā projekta "Karosta – kino osta" filma, tad pēc skatītāju pieprasījuma tiks demonstrēta atkārtoti. Nākamais kino seanss Karostas cietumā būs 7.decembrī. Maksa par kino seansiem Ls 0,50. Projekts "Karosta – kino osta" tiek realizēts ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu.