Liepājniecei no Šķēdes ielas, kas joprojām mājās ārstējās no "Covid-19" infekcijas, pirms nedēļas nācies piedzīvot negaidītu Valsts policijas darbinieku apciemojumu. Turklāt visai vēlā vakara stundā – ap pulksten 22.20.


"Nobrīnījos, kas tik vēlu varētu klauvēt, man atbildēja, ka Valsts policija. Laidu iekšā, no šoka pat nepajautāju ne kā sauc, ne prasīju parādīt kādu dokumentu.," portālam irliepaja.lv pastāstīja liepājniece.


Policisti paskaidrojuši, ka saņemta sūdzība par to, ka pie sasirgušās sievietes dzīvoklī ciemojoties cilvēki no citas mājsaimniecības. Policisti lūguši atļauju apskatīt dzīvokli, ko arī saņēmuši.


"Viens no policistiem palika pie durvīm, otrs izstaigāja dzīvokli."


Sieviete atzīst, ka vēlāk brīnījusies par to, ka policistiem atļauts kontaktēties ar "Covid-19" slimnieci un ka viņi vispār zina par saslimšanu, jo tobrīd pat viņa no Slimību profilakses un kontroles centrs vēl nav bijisusi saņēmusi informāciju, ka tests ir pozitīvs un viņa saslimusi nevis ar parastu gripu, bet "Covid-19".  Tomēr visvairāk pārsteidzis kas cits.


"Prom ejot, viņi man jautāju, vai zinu, ka tagad, kad esmu saslimusi, pie manis neviens nedrīkst ciemoties. Teicu, ka jā, un domāju, ka policists teiks – tas tāpēc, lai cilvēki nesaslimtu, bet viņš sacīja – jūs zināt, ka tagad daudzi gribēs pie jums nākt, lai... saslimtu. Tas mani patiesi pārsteidza," atzīst sieviete.


Sazinoties ar Valsts policiju, portāls irliepaja.lv noskaidroja, ka "Covid-19" slimnieku uzraudzība ir Veselības inspekcijas pārziņā, taču, kā skaidroja policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova, šis ir cits gadījums, proti,

ja Valsts policija saņem informāciju par pārkāpumiem, tai ir jāreaģē.

"Šajā gadījumā informācija tika saņemta telefoniski par to, ka dzīvoklī atrodas "Covid-19" slimniece, un pie viņas ir vairākas personas no citām mājsaimniecībām. Policisti ieradās adresē, taču dzīvoklī atradās tikai pati iemītniece, neviens cits. Līdz ar to informācija par pārkāpumu neapstiprinājās."