Lai nodrošinātu fiziskās aktivitātes cilvēkiem ar invaliditāti, iedzīvotāji aicināti pievienoties bezmaksas vingrošanas nodarbībām, kas, sākot ar 14.septembri, norisināsies Liepājas Neredzīgo biedrībā. Nodarbības vadīs vingrošanas instruktore Kristīne Kleinšmite, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pirmā cikla nodarbības norisināsies no 14.septembra līdz 30.decembrim katru pirmdienu un trešdienu pulksten 12.30 Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, Ganību ielā 197/205.

Vingrošanas nodarbības tiks vadītas, pamatojoties uz pilates vingrojumu sistēmu, kuras pamatā tiek akcentēta dziļās muskulatūras stiprināšana. Regulāra nodarbību apmeklēšana veicina stājas uzlabošanos, stiprina korsetes muskuļus, atjauno neiro-muskulāro līdzsvaru, kā arī veicina lokanību un koordināciju. Nodarbības piemērotas dažādiem fiziskās sagatavotības līmeņiem. Pilates vingrinājumi pārsvarā tiek izpildīti sēdus un guļus stāvoklī.

Nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti pēc iespējas tiek pielāgotas katra funkcionālajam stāvoklim. Lai nodrošinātu lielāku uzmanību katram nodarbību apmeklētājam, vietu skaits grupā ir ierobežots, tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Pieteikties nodarbībām var, sazinoties ar Liepājas Neredzīgo biedrības projektu daļu pa tālruni 26056026 (darba dienās līdz pulksten 15) vai rakstot uz e-pastu info@redzigaismu.lv.

Nodarbības organizē Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību.

Uz nodarbībām vēlams ierasties īsu brīdi pirms to sākuma ērtā un nodarbībai piemērotā sporta apģērbā.

Nodarbības tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.

Atgādināt, ka, apmeklējot nodarbības, obligāti jāievēro zemāk esošie noteikumi:
• neapmeklē nodarbības, ja parādījušās elpceļu infekcijas pazīmes,
• ievēro 2 m distanci no citiem nodarbību apmeklētājiem,
• ierašanās uz nodarbību tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās,
• jāizvairās no drūzmēšanās, ierodoties un pametot nodarbību,
• nodarbības apmeklēt nevar, ja uz personu attiecas pašizolācijas, izolācijas vai karantīnas nosacījumi,
• izvērtē savu veselības stāvokli, pirms apmeklē nodarbību,
• nodarbību vadītājs ir tiesīgs atteikt nodarbību personai, kas nav ievērojusi noteikumus.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas veselības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā,  veseliba@liepaja.lv.