Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde (KRB) šoruden īstenoja akciju "Lai tev spēks veseļoties", kuras laikā ugunsdzēsēji glābēji, inspektori, dispečeri, daļu un posteņu komandieri, kā arī citi nodarbinātie ikvienā no reģiona struktūrvienībām piepildīja "Spēka kastes" ar dažādām rotaļlietām, zīmuļiem un dažādām citām noderīgām lietām, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Valsts svētku noskaņās visas sarūpētās "Spēka kastes" šonedēļ tiks nogādātas četrās Kurzemes slimnīcās, kurās ārstējas bērni – Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā un Talsos. Bērniem, kuri ārstēsies kādā no iepriekš minētajām slimnīcām, būs iespēja ielūkoties "Spēka kastēs" un izvēlēties sev kādu paliekošu dāvaniņu, kas veseļošanos ārstniecības iestādē padarīs kaut nedaudz priecīgāku.

KRB komandieris Vilnis Bents skaidro, ka ideja akcijai radās pārrunājot amatpersonu pieredzi, kas gūta kopā ar bērniem veseļojoties ārstniecības iestādēs:  "Ikdienā mēs, ugunsdzēsēji glābēji, palīdzam cilvēkiem dažādos notikumos un mūsu moto, viens par visiem – visi par vienu, attiecas arī uz sabiedrību kopumā. Bērni ir mūsu nākotne un no sirds ceram, ka tie, kuri kaut kādu iemeslu dēļ ir nokļuvuši slimnīcās, sajutīs mūsu sūtītās labās domas un šīs lietas, kas atrodas "Spēka kastēs", sniegs ugunsdzēsēja glābēja spēku veseļoties ātrāk. Sevišķi nozīmīgi tas ir šajā laikā, kad pastāv dažādi ierobežojumi un ārstēšanās slimnīcā bērnam var būt vēl lielāks pārdzīvojums nekā normālos apstākļos," skaidro V.Bents.

Akcijas "Lai tev spēks veseļoties" ietvaros VUGD nodarbinātie tika aicināti ziedot jaunas rotaļlietas, spēles, grāmatas un rakstāmpiederumus, lai bērniem veseļošanās laiku slimnīcā padarītu vieglāku. Saziedotās lietas tika ievietotas "Spēka kastēs". Akciju aizsāka kolēģi Vidzemes reģiona brigādē un arī tai pusē esošo slimnīcu bērnu nodaļās tika sarūpētas un nogādātās "Spēka kastes".