Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 31. gadadienu, nedēļas garumā – no 4. līdz 9.maijam J. Čakstes laukumā varēs vērot  īpaši veidoti pilsētvides izstādi "Brīvības svētki Liepājā", informē Liepājas Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Katrīna Vectirāne.

Pašreizējās epidemioloģiskās situācijas dēļ šogad Liepājā lielas un publiskas 4.maija svinības netiek rīkotas, bet lai vairotu patriotismu, atcerētos un uzzināt vairāk par to, kā 1990.gada 4.maijā izšķīrās Latvijas liktenis, liepājnieki un pilsētas viesi varēs svaigā gaisā izstaigāt izstādi "Brīvības svētki Liepājā".

Nedēļas garumā J. Čakstes laukumā ikviens interesants varēs pakavēties atmiņās vai stiprināt savas zināšanas par to, kāds ir bijis liepājnieku ceļš uz brīvību un kā 4.maijs mūsu pilsētā  atzīmēts pēdējo 30 gadu laikā.. Pilsētvides izstādē būs skatāmi vēsturiski, kā arī mūsdienu fotoattēli un to apraksti no dažādu gadu 4.maija svinībām Liepājā, tāpat arī varēs uzzināt vairāk par tiem liepājniekiem, kuri 1990.gadā piedalījās lēmuma pieņemšanā un balsojumā par Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu.

Kopumā J. Čakstes laukumā sešas dienas un vakarus būs izvietotas 14 lielformāta planšetes ar izzinošu informāciju.

Izstādi rīko Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes sadarbībā ar Liepājas muzeju.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī izstādes apmeklētāji ir aicināti būt līdzatbildīgi, nedrūzmēties un ievērot 2 metru distanci vienam no otram, kā arī izmantot lietotni "Apturi Covid". Lai gan esošie noteikumi neparedz ārā lietot sejas maskas, gan apkārtējiem būs drošāk, ja tomēr tiks lietotas sejas maskas arī pastaigas laikā!