Latvijas svētku priekšvakarā, 17.novembrī pulksten 16 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē paredzēts koncerts "Skaista mana tēvu zeme par visām zemītēm".

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Aija Eizengrauda aicina būt kopā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju kolektīvu “Krustiņi", “Kvēle" un “Sidrabvilnis" visu paaudžu dejotājiem, folkloras kopām "Vēlava" un "Saknes" kā arī latviskās dzīvesziņas zinātājiem, ciemiņiem no Rīgas – folkloras draugu kopu "Skandinieki".  

Mūsmāju viesmīlīgie saimnieki – namamāte (Vija Laipniece) un namatēvs (Ilgvars Žilinskis) laipni uzņems ikvienu ciemiņu,  saimes ļaudis – bērnu deju kolektīvs "Krustiņi" (vadītāja Inta Āboliņa), vidējās paaudzes deju kolektīvs "Kvēle" un senioru deju kolektīvs "Sidrabvilnis" (vadītāja Ingrīda Lūka), folkloras kopas "Vēlava" (vadītāja Zenta Bērtiņa) un folkloras kopa "Saknes" (vadītāja Rudīte Nikolovska ar dziesmām un dejām pastāstīs par saimes ikdienu un svētkiem. Kopīgi varēsim ielūkoties latviešu sētas mājas darbos, ieklausīties tautasdziesmās  un sajust saimes un paši savu mīlestību pret savu tēvu zemi Latviju.

Kā jau īstā svētku dienā piedien, saimes mājas apmeklēs arī kādi tālāki ciemiņi – un šajā reizē tā būs folkloras draugu kopa "Skandinieki" no Rīgas. "Skandinieki" Daiņa un Helmī Staltu vadībā pirms 30 gadiem aizsāka folkloras kustību Latvijā, kas rezultējās folkloras materiālu vākšanas, saglabāšanas un izpētes aktualizācijā, dzīvesveida folklorismā, dziesmotajā revolūcijā, dažādu jaunu folkloras un pētījumu virzienu izveidē utt. Šobrīd "Skandiniekus" vada Julgī Stalte. Līdzās latviešu kultūras bagātībām "Skandinieki" kopj un popularizē arī līvu tautas garīgo mantojumu.

"Skandinieki" ir ne vien daudzu folkloras, mūzikas, deju u.c. grupu iedvesmotāji, bet arī pamatlicēji, mundrinot tālākam ceļam jaunus, zinošus, talantīgus un spēcīgus vadītājus, piemēram, Ilgu Reiznieci ("Iļģi" – postfolklora), Valdi Muktupāvelu ("Rasa" – etnomuzikoloģija), Veltu Leju ("Dimzēns" – Zemgales trad. kult.) u.c. visā Latvijā. Ar "Skandinieku" līdzdalību aizsākās arī starptautiskais folkloras festivāls "Baltica". "Skandinieku" un viņu vadītāju veikums ir novērtēts tālu pasaulē un saņēmis augstāko – Eiropas balvu Tautas mākslā, un augstākos Latvijas un Igaunijas valsts apbalvojumus.

Ieeja koncertā ir bez maksas.