Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar Liepājas Pētertirgu ceturtdien, 8. oktobrī, organizēs konkursu gleznošanā "Vēlās brokastis kopā ar mākslinieku Alekseju Naumovu". Konkurss norisināsies Pētertirgus teritorijā no pulksten 10.30 līdz 14.30, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Konkursa mērķis ir veicināt skolas audzēkņu radošo pašizpausmi glezniecībā, popularizēt skolas vārdu un iegūt pieredzi dalībai izstādēs. Konkursa vadītājs būs mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs.

"Audzēkņiem šāda veida konkursi ir nozīmīgi mācību procesā, tie vienmēr ir radoši un iedvesmojoši. Topošajiem māksliniekiem būs arī lieliska iespēja saņemt vērtīgus padomus no mākslinieka Alekseja Naumova. Turklāt rudenī Liepājas Pētertirgus ir īpaši bagāts ar krāsām," uzsver LMMDV Struktūrvienības vadītāja radošajā darbā Mākslas izglītības programmām Iveta Heinacka.

Konkursa dalībnieki būs LMMDV gleznošanas skolotāju izvirzītie audzēkņi, kā arī brīvprātīgie interesenti no 2. līdz 4. kursam. Konkursa darba uzdevums būs no tirgū atrodamajiem stendiem, telpām, cilvēkiem vai lietām, izkadrēt sev vēlamo kompozīciju, izpildot darbu tradicionālā vai autortehnikā.

Konkursa darbus vērtēs skolas izveidota žūrija un skolas pieaicināts eksperts: profesors, mākslinieks Aleksejs Naumovs, LMMDV direktore Inga Auziņa, Struktūrvienības vadītāja radošajā darbā Mākslas izglītības programmām Iveta Heinacka, LMMDV speciālo mācību priekšmetu metodiskās komisijas vadītāja Laura Dzērve, kā arī profesors, mākslinieks Aldis Kļaviņš.

Labākie konkursa rezultātā tapušie audzēkņu darbi tiks eksponēti Pētertirgus telpās, Kuršu iela 11.  Labāko darbu autoru apbalvošana notiks izstādes atklāšanā, 8.oktobrī, pulksten 16. Izstāde būs apskatāma līdz 16.novembrim.

Izstādes norisi Liepājas Pētertirgū atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.