Karostas glābšanas biedrība šovasar Karostā realizēs projektu "Divpadsmit izzinoši, izklaidējoši, aktīvi un intriģējoši pasākumi ģimenēm ar bērniem Karostā". Projektu atbalsta Sociālās integrācijas fonds Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "Ģimenei draudzīga pašvaldība" ietvaros.

Projekta mērķis ir piedāvāt ģimenēm ar bērniem saturīgas un izzinošas atpūtas iespējas, vienlaikus iepazīstot apkārtējo vidi, izzinot patriotiskus vēsturiskus notikumus un piedaloties kopīgos piedzīvojumos.

Sākot jau ar maiju, reizi mēnesī notiks pārgājiens ar Karostas gidu pa Brīvības taku ar pārsteigumiem, uzdevumiem un pikniku, informē Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Tāpat reizi mēnesī, bet citās nedēļas nogalēs notiks pasākumi ģimenēm ar bērniem Redanā – spēle "Sajūtu labirints", kur dalībniekiem tiek dota iespēja neparasti izbaudīt sajūtas, koncentrējoties uz atsevišķām maņām – redzi, dzirdi, tausti, ožu, garšu. Lai pastiprinātu konkrētas maņas uztveri, uz laiku tiek "atņemta" kāda cita maņa. Izbaudīt sajūtas varēs, ejot cauri vairākām Redana forta būvēm, kur būs jāveic uzdevumi, koncentrējoties uz kādu no maņām. Nobeigumā katrai ģimenei balvā tiks spēle "Karosta".

Tiks piedāvātas arī četras "muzikālas" velo ekskursijas ar gidu pa Karostas populāriem objektiem, slepenām Karostas meža takām un pamestiem militāriem objektiem, nobeigumā pikniks.

Pasākumu programma maijā:
8.maijā pārgājien pa Brīvības taku,
15.maijā "Sajūtu labirints" Redanā,
22.maijā velo ekskursija pa Karostu.

Tā kā dalībnieku skaits vienā pasākumā ir ierobežots, piedalīties varēs, iepriekš piesakoties pa tel. 26369470. Pieteikumi tiks reģistrēti pieteikšanās secībā, un, ja pieteiksies vairāk dalībnieku, priekšroka tiks dota ģimenēm pieteikšanās secībā, kamēr sasniegts paredzētais grupas dalībnieku skaits. Pārējie tiks aicināti piedalīties kādā no nākamajiem pasākumiem.

8.maijā būs pārgājiens pa Brīvības taku sākas pulksten 11 Redanā. Vēl grupā ir divas brīvas vietas.