1.novembrī pulksten 17 Latviešu biedrības namā tiks atklāta Olafa Gūtmaņa fotoportretu izstāde, kurā izcilo dzejnieku varēsim iepazīt viņa laikabiedru – Liepājas fotogrāfu portretējumos.

Ulda Brieža, Pētera Jaunzema, Gunāra Kopštāla, Vara Santa un Irinas Tīres veidotās dzejnieka fotogrāfijas līdz šim vienkopus nav bijušas apskatāmas plašākai publikai. Tās palīdz dziļāk atklāt dzejnieka personību un izprast viņa nozīmi Liepājas kultūrvidē, ļaujot spriest par iemesliem, kāpēc dzejnieks ir tik bieži iemūžināts sava laika fotomākslā.

Liepājas laikrakstu žurnālists un fotogrāfs Uldis Briedis, kurš ir bijis vairākkārtīgs Olafa Gūtmaņa ceļabiedrs Sibīrijā, stāsta par šiem iemesliem no sava skatpunkta: "Mums ar Olafu Gūtmani ir kopējs dzīves un darba gājums. Bijām lieli draugi, ceļotāji, saskanēja mūsu dzīves uzskati."

Izstāde iecerēta gan kā veltījums dzejniekam Olafam Gūtmanim, gan arī kā Liepājas fotogrāfu veikuma apzināšana un aktualizācija, kā arī spilgta liecība par vienu noteiktu Liepājas kultūras dzīves laikmetu, informē Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane.

Olafa Gūtmaņa fotoportretu izstāde ir viens no dzejnieka 90. jubilejas gada atceres pasākumiem, tāpēc tās atklāšana sasaistīta ar Letonikas 7. kongresa Liepājas konferenci "Piemares ļaudis un likteņi" 31.oktobrī – 1.novembrī, kuru organizē Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts.

Viena no konferences dienām – 1.novembris – tiks veltīta Olafa Gūtmaņa personības un daiļrades izpētei. Izstāde iecerēta kā šīs dienas un Olafa Gūtmaņa atceres gada noslēguma pasākums. Fotoportretu izstādes kurators ir Liepājas Universitātes profesors, mākslinieks Aldis Kļaviņš, izstādes veidotāji –  Humanitārās un mākslas zinātņu fakultātes docētāji. Izstāde apskatāma līdz 26. novembrim.