Apkopojot delegātu pieteikumu anketas, ir izteikta atzinība par Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadības darbu un uzticība atkārtoti vadīt federāciju tās pašreizējai priekšsēdētājai Aijai Barčai, aģentūrai LETA pavēstīja LPF priekšsēdētājas vietniece Dzintra Žilde.

Par Barčas apstipināšanu lems sestdien paredzētajā LPF kongresā.

Savukārt uz LPF valdi tiek virzīti aptuveni divas trešdaļas jaunu pretendentu.

Laika periodā līdz 2027.gadam LPF galvenie darbības uzdevumi ir pensionāru interešu pārstāvēšana un aizstāvēšana Saeimā un tās komisijās, Ministru kabinetā, ministrijās un to institūcijās, lai veidotu ilgtspējīgu un sociāli taisnīgu pensiju sistēmu, nodrošinātu pensionāru ienākumu līmeņa paaugstināšanos atbilstoši valsts ekonomiskai izaugsmei, kā arī nepieļautu pensionāru dzīves līmeņa pazemināšanos inflācijas rezultātā, sekmētu veselības aprūpes pakalpojumu un medikamentu iegādes pieejamību vecajiem cilvēkiem, kā arī risinātu jautājumus par palīdzību pensionāriem mājokļa uzturēšanas jautājumos, nodokļu mazināšanu pārtikai un pirmās nepieciešamības precēm.

Tāpat tās darbības uzdevumi ir sadarbības līgumu slēgšana ar Saeimas frakcijām, ministrijām un citām valsts institūcijām par atbalstu pensionāriem svarīgu jautājumu un lēmumu pieņemšanā, piketu, mītiņu, demonstrāciju organizēšana pensionāru interešu aizstāvībai, kā arī piedalīšanos citu NVO organizētajos pasākumos, pārstāvot Latvijas senioru intereses, sadarbība ar dažādiem masu mēdijiem, paužot tajos LPF viedokli, kā arī avīzes "Latvijas Pensionārs" izdošana, mājas lapas uzturēšana.

LPF ir izveidota, lai apvienotu valsts pensionārus un pārstāvētu viņu intereses valsts un ārvalstu mērogā.

LPF rīkotajā 12.kongresā 27.maijā pulksten 11 tiks izraudzīta jauna vadība – priekšsēdētājs un divi viņa vietnieki, kā arī organizācijas valde 19 cilvēku sastāvā.

Plānots, ka uz kongresu sanāks pensionāru biedrību ievēlētie delegāti no vairāk nekā 125 organizācijām, kas pārstāv Latvijas valsts senioru intereses.

Atklājot kongresu, tā dalībniekus uzrunās vairākas augstas valsts amatpersonas – 14.Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS), labklājības ministre Evika Siliņa (JV), veselības ministre Līga Meņģelsone un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Inga Bērziņa (JV). Kongresā paredzētas arī viesu un LPF sadarbības partneru uzrunas.

Kongresā tiks izraudzīta jauna LPF vadība – priekšsēdētājs un divi viņa vietnieki, kā arī organizācijas valde 19 cilvēku sastāvā. Tāpat kongresa delegāti strādās komisijās, piedalīsies debatēs un apstiprinās federācijas darba vērtējumu.