Pašlaik vien 34% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju piekristu vakcinēties pret "Covid–19", liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" jaunākās veiktās aptaujas dati, ziņo LETA.

TV3 vēsta, ka Latvijā pirms desmit dienām sākta vakcinācija pret "Covid–19" un pirmie pret šo slimību tiek potēti mediķi. Pakāpeniski iecerēts vakcinēt arī pārējās iedzīvotāju grupas, kas notiks brīvprātīgi. Aptaujā "Kantar TNS" skaidroja, cik daudzi vēlētos saņemt "Covid–19" vakcīnu.

Aptaujā vien trešā daļa respondentu norādījuši, ka vakcinētos pret "Covid–19", kad vakcīna būs pieejama. Savukārt puse jeb 49% iedzīvotāju norādījuši, ka nevakcinētos. 17% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Savukārt no tiem aptaujas dalībniekiem, kuriem ir bērni vecumā līdz 18 gadiem, vien 22% norādījuši, ka plāno vakcinēt savu bērnu pret "Covid–19", kad vakcīna būs pieejama. Nedaudz vairāk nekā puse jeb 58% iedzīvotāju ir norādījuši, ka neplāno vakcinēt savu bērnu pret "Covid–19", bet piektā daļa iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

To iedzīvotāju īpatsvars, kuriem ir bērni līdz 18 gadu vecumam un kuri būtu gatavi vakcinēt viņus pret pret "Covid–19", pēdējo divu nedēļu laikā samazinājies no 27% uz 22%.

"Kantar" pētījumu veica, ar interneta starpniecību aptaujājot 800 iedzīvotājus Latvijā vecumā no 18 līdz 60 gadiem.