Ceturtdien un sestdien biedrība "Radi Vidi Pats" aicina iedzīvotājus pievienoties diviem pasākumiem par vides pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem (redzes, dzirdes, kustību un garīga rakstura traucējumiem), informē biedrības sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze More.

Ceturtdien pulksten 13 norisināsies saruna, kas tiek organizēta Liepājas centra glābšanas stacijā kompleksā cilvēkiem ar invaliditāti. Savukārt sestdien pulksten 15 tiek organizēts velobrauciens pa Liepājas centra vietām un jo īpaši pēdējā laikā atjaunotām un izbūvētām teritorijām, lai noskaidrotu, vai tajās padomāts arī par cilvēkiem, kas ikdienā pārvietojas ar ratiņkrēsliem vai, kuriem kā citādi ir sarežģīta pārvietošanās. Pulcēšanās velobraucienam notiks Juliannas pagalmā neilgi pirms 15.

Uz pasākumiem aicināts jebkurš interesents, bet īpaši cilvēki, kas ikdienā saskaras ar pārvietošanās un pieejamības izaicinājumiem pilsētvidē. Šobrīd, kā liecina Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes dati, aptuveni 5% līdz 10% no kopējā iedzīvotāju skaita ir cilvēki ar invaliditāti, t. i. ar redzes, dzirdes, kustību un garīga rakstura traucējumiem. Šie cilvēki gandrīz katru dienu nonāk situācijās, kad nav iespējams pilnvērtīgi īstenot savas tiesības brīvi pārvietoties, saņemt pakalpojumus, informāciju u.c., kā arī saskaras ar dažāda veida attieksmi no apkārtējo cilvēku puses.

Pēc sarunas un velobrauciena jūnijā plānots arī plašāks pasākums – diskusija ar dažādiem jomas pārstāvjiem, kas būs skatāma gan klātienē, gan tiešsaistē.

Pasākumi par pieejamu Liepāju notiek projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros. Projektu "Radi Liepāju pats" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".