8.decembrī pulksten 16 Liepājā pie veikala "Rimi" piestās Eņģeļu ekspresis, lai īpašā pasākumā atbalstītu labdarības akciju "Eņģeļi pār Latviju".

Iedzīvotājus aicina pirms pārejas uz eiro ziedot mājās uzkrātās latu un santīmu monētas cēlam mērķim – smagi slimo bērnu ārstēšanai. Uz labiem darbiem liepājniekus aicinās Latvijas Neatkarīgās televīzijas ētera personība Māris Grigalis, priekšnesumus sniegs Ivo Fomins, bērnu vokālā studija "Pērlīte" un deju studija "Extra", kā arī Liepājas Bērnu un jauniešu centra kora studija. Par svētku noskaņu rūpēsies "Swedbank" un "Rimi" darbinieki. Pasākumā piedalīsies arī Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

"Šogad, pateicoties Swedbank un pašvaldību atbalstam, mums ir iespēja ar īpašu Eņģeļu ekspresi doties uz tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām, lai smagi slimu bērnu ģimenēs ienestu cerību un spēku. Lai satiktos un sajustos labi - dodot un palīdzot. Ziedojot sakrātās latu un santīmu monētas, mēs katrs palīdzam kādai mazai sirsniņai veseļoties. Paldies visiem, kas atnāks un kuru labie darbi ļaus piepildīt šo ģimeņu sapņus!" saka Katrīne Pasternaka, "Eņģeļi pār Latviju" patronese.

Pašlaik fondā "Ziedot" palīdzību lūgušas 6 ģimenes no Kurzemes, kuru bērnu ārstēšana nav tikusi iekļauta valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos. Ģimenēm nepieciešams atbalsts operācijas veikšanai ārvalstu klīnikā, insulīna pumpīša iegādē, delfīnterapijas un rehabilitācijas programmu finansēšanā. Ziedotā nauda tiks izmantota šo bērnu ārstēšanai.

Irīna Pīgozne, Swedbank valdes locekle: "Ikvienam no mums pienāk brīdis, kad jūti - ir jāpalīdz citiem. Ir jādalās labos vārdos un labos darbos. Bieži vien mēs jūtam līdzi un domājam labas domas - tas ir daudz, taču ar to nepietiek. Šobrīd daudzi mājās pārcilā savas krājkasītes un domā - ko iesākt ar šiem latiem un santīmiem, ja no janvāra jau mūsu nauda būs eiro? Var iztērēt, nopērkot sen kārotu lietu, taču var ar šo naudu izdarīt ko daudz vairāk - palīdzēt piepildīt kāda bērna sapni par dzīvi. Priecīgu un spēka pilnu - tādu pašu, kā saviem vienaudžiem. Lai nākamos sapņus par laimīgu Latviju mēs varētu sapņot visi kopā".

Akcijas organizatori pateicas par atbalstu Liepājas novada pašvaldībai.

Plašāka informācija par Eņģeļu ekspresi un tā viesošanos Latvijas pilsētās pieejama interneta vietnē www.engeluekspresis.lv.