Trešdien, 27.aprīlī kopienas "Impact Hub Liepāja" telpās notika nevalstisko organizāciju Izaugsmes inkubatora programmas atklāšana. Pasākums aizsāka trīs mēnešu garu mācību ciklu, kurā 19 organizācijas no dažādām Latvijas vietām smelsies praktiskas zināšanas savas organizācijas attīstības veicināšanai. Programmas mērķis ir nevalstisko organizāciju vadītāju un veidotāju prasmju pilnveidošana un ambīciju kāpināšana gan biedru un sadarbības partneru piesaistes procesos, gan finansiālo resursu apguvē, informē "Impact Hub Liepāja" vadītāja Dana Liniņa.

Biedrības "Impact Hub" valdes priekšsēdētājs Salvis Roga atklāj, ka programmas pieteikumu apjoms ir pārspējis gaidīto: "Mēs esam gandarīti par nevalstisko organizāciju lielo atsaucību un apņēmību sākt NVO Izaugsmes inkubatora programmu, kā arī ceram uz dalībnieku intensīvu iesaisti visa mācību procesa garumā. Dalībniekus sagaida gan individuāls darbs, gan grupu sesijas, kurās tīkloties un dalīties pieredzē ar citiem organizāciju pārstāvjiem, veicinot organizāciju attīstību. Šis atklāšanas pasākumus ir atspēriena punkts trīs mēnešu garam izaugsmes ciklam, kurā organizāciju vadītāji un pārstāvji izstrādās izaugsmes plānu un iedvesmosies no pieredzējušiem NVO un biznesa jomas speciālistiem."

Mācību cikla ietvaros tiks iztirzāti seši moduļi jeb tēmas, kurās savu ieskatu un pieredzi sniegs dažādi mentori un nozares profesionāļi, tai skaitā labdarības portāla "ziedot.lv" un rehabilitācijas centra "Poga" vadītāja Rūta Dimanta, Swedbank Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja Madara Ūlande, sarunu festivāla LAMPA līdzdibinātāja un fonda atvērtai sabiedrībai DOTS administratīvā direktore Egita Prāma, uzņēmuma "Blue Shock Race" vadītājs un dibinātājs Artis Daugins, Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis, Valmieras attīstības aģentūras valdes locekle Ilze Eglāja, kā arī Kurzemes Biznesa inkubatora grāmatvede un finanšu speciāliste Anastasija Baļejevska. Visā mācību gaitā organizāciju pārstāvjus atbalstīs NVO Izaugsmes inkubatora treneri – Kurzemes Biznesa inkubatora valdes priekšsēdētājs Salvis Roga un biedrības "NEXT" valdes priekšsēdētājs Vilis Brūveris. Kā galvenie atskaites punkti programmā ir definēti stratēģija un mērķi, organizācijas resursi, administratīvā vadīšana, publicitāte un sadarbības tīkli, starptautiskā sadarbība un finansējuma programmas, kā arī saimnieciskās darbības ieņēmumi.

Biedrības "LgSC" valdes priekšsēdētāja Edīte Husare ir motivēta gūt jaunu pieredzi un paplašināt profesionālo redzesloku: "No NVO Izaugsmes inkubatora programmas sagaidu iespējas uzlabot savas organizācijas darbu un efektīvāk sasniegt definētos mērķus. Biedrība "LgSC" nav reģistrēta Liepājas pusē un Kurzemes reģionā, taču ticam, ka organizāciju darbā ir arī no lokācijas neatkarīgas prasmes un kompetences, tādējādi iegūto pieredzi varam sekmīgi pārnest darbam citviet. Programmu redzam kā iespēju iedvesmoties un mēģināt celt arī latgalisko NVO spējas citā Latvijas pusē."

Savukārt liepājniece Irita Kalēja, biedrības "kultūrBĀKA" valdes locekle, atzīst, ka vēlas gūt pieredzes apmaiņu no citām dalīborganizācijām kultūras jomā: "Vēlos veicināt kultūras attīstības un jaunrades procesus Liepājā un Latvijā, kā arī īstenot jaunus, inovatīvus pakalpojumus, radot alternatīvus kultūras produktus, kas spējīgi konkurēt līdzīgu produktu kategorijā vietējā, valsts un starptautiskā mērogā. Mans mērķis, piedaloties NVO Izaugsmes inkubatora programmā, ir gūt jaunas zināšanas stratēģijas un mērķu izstrādē, starptautiskajās programmās un finansējuma piesaistē, kā arī stiprināt savas pārstāvētās organizācijas darbību un nodrošināt stabilu, mērķtiecīgu ilgtermiņa darbību un starptautisku sadarbību."

NVO Izaugsmes inkubatora izaicinājumā dalību ir apstiprinājušas sekojošas organizācijas: biedrība "Austras biedrība", biedrība "Brocēnu hokeja klubs", biedrība "4D – Darbs. Dienests. Drošība. Demokrātija", Kurzemes reģiona audžuģimenes biedrība "Estere", biedrība "Keep the Change", biedrība "Kuldīgas Senioru skola", biedrība "kultūrBĀKA", biedrība "Mantinieki", centrs "MARTA" Liepājas nodibinājums, Dundagas bērnu dienas centrs "Mājas", biedrība "Latvijas kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrība, biedrība "LgSC", biedrība "Patvērums ģimenei", biedrība "Radi Vidi Pats", biedrība "Roku rokā RR", nodibinājums "Sociālā atbalsta un izglītības fonds", biedrība attīstības fonds "Stari", biedrība "Tabitas sirds" un biedrība "Ziemupīte".

Nevalstisko organizāciju sektors sniedz nozīmīgu ieguldījumu valsts nodarbinātības, kultūras un reģionālo investīciju jomās, tādēļ ir nepieciešams veicināt nevalstisko organizāciju attīstību un izaugsmi, kā arī sadarbības un finansējuma iespējas gan lokālā, gan starptautiskā līmenī. Lai stiprinātu esošo nevalstisko organizāciju darbību un iedrošinātu jaunu organizāciju veidošanos, NVO Izaugsmes inkubators iedrošina nevalstisko organizāciju veidotājus un vadītājus uz pašpietiekamību un pilsonisko līdzdalību publiskajā telpā, lai nodrošinātu informācijas apmaiņu, jaunu līderu veidošanos un pilsoniskās sabiedrības attīstību, iekļaujoties starptautisku iniciatīvu realizēšanā.

Nevalstisko organizāciju Izaugsmes inkubatora programmu īsteno biedrība Impact Hub sadarbībā ar biedrību "NEXT", uzņēmumu "Kurzemes Biznesa inkubators" un biedrību "Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera". Programma tiek realizēta sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības NVO projektu konkursa finansiālu atbalstu.