2023. gada 27. augustā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas mājai apritēs trīs gadi kopš tās infrastruktūrā mērķtiecīgi un pakāpeniski veidots saturs, kas rezultējies gan interaktīvās instalācijās, gan izglītības programmās un notikumos izglītojamiem, pedagogiem, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem kopumā. Ikviens aicināts piektdien, 25. augustā, no pulksten 15 līdz 24 svinēt kopā trīs darbības gadus, iesaistoties svētku pasākuma programmas bezmaksas aktivitātēs, portālam ziņo Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra vides eksperte Sniedze Više.

Pasākuma programma sastāv no divām daļām. Pirmā daļa norisināsies no pulksten 15 līdz 19 ar sekojošām aktivitātēm:

• 15.00–19.00 Izglītojoši praktiskas aktivitātes Dabas mājā un tās apkārtnē par zālājiem, mitrājiem, Liepājas ezeru un kukaiņu pasauli. Īpaši izceļama ir paralēlā aktivitāte – Dabas aizsardzības pārvaldes mobilās dabas klases saturs darbnīcu un dabas izglītības spēļu formātā par dažādām ekosistēmām – meži, saldūdeņi, jūras piekraste, zālāji un purvi.
• 15.00–16.00 Āra vides radošā darbnīca, kuras laikā varēs izgatavot mūzikas instrumentu, kas atgādina siseņu sisināšanu, siseņu un bišu dūkšanu, kā arī oda sīkšanas skaņas. Tāpat darbnīcas ietvaros no veidošanas masas varēs izgatavot kukaiņu medaļu.
• 16.00–18.00 Dabas māja atvērta apmeklētājiem.
• 18.00–19.00 Kukaiņu iepazīšanas meistarklase entomologa Nikolaja Savenkova vadībā. Meistarklases laikā tiks iepazīti dažādi kukaiņu ķeršanas rīki, entomologa ikdienas darbs, kā arī gūts ieskats kukaiņu kolekcijas veidošanas aizkulisēs. Piemērotu laikapstākļu gadījumā meistarklases dalībnieki kopā ar entomologu iepazīs Zirgu salas teritorijā mītošos kukaiņus.

Meistarklasē ir ierobežots dalībnieku skaits, tāpēc iepriekšēja reģistrācija ŠEIT ir obligāta.

Pasākuma otrā daļa īpaši aizraujoša šķitīs dabas un vides pētniecībā patiesi aizrautajiem, iesaistoties vēl līdz šim nebijušā Zirgu salas teritorijas aktivitātē:

• 21.00–24.00 kukaiņu gaismošana entomologa Nikolaja Savenkova vadībā. “Augusta mēneša pievakarē var novērot un iepazīt tikai tos kukaiņus, kuri pievilināti ar gaismu un kuri dienas gaismā nereti nemaz nav sastopami savas nakts dzīvesveida dēļ,” atklāj vides eksperte Sniedze Više.


“Nepiemērotu laikapstākļu gadījumā gan pasākuma otra daļa nevarēs notikt. Par to paziņosim sociālos tīklos,” piebilst Sniedze.