Liepājā, atpūtas vietā "Beberliņi", 12.augustā, otro gadu tiks rīkotas atklātā ūdens distanču peldēšanas sacensības – Liepājas atklātais peldējums, kuras pulcēs dalībniekus no visas Latvijas. Ikviens interesents aicināts pievienoties ceturtdienu iknedēļas treniņiem, kā arī mājaslapā veloronis.lv līdz 7.augustam iepazīties ar sacensību nolikumu un reģistrēties vienai vai vairākām peldējuma distancēm no 100 līdz 2000 metriem, informē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas kluba "VeloRonis" valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova.

Interesentiem no 13. jūlija ceturtdienās pulksten 19 būs iespēja pievienoties peldēšanas treniņiem Beberliņu ūdenskrātuvē. Treniņu dalībnieki varēs iemēģināt izvēlēto peldēšanas distanci un pārbaudīt savus spēkus. Īpaši aicināti jaunieši, kuri ikdienā peld baseinos, jo peldēšana atklātā ūdenī iesākumā mulsina pat pieredzējušus baseina peldētājus. Pieredzējuši atklātā ūdens peldētāji dalīsies pieredzē par tehniku un to, kas jāievēro peldot atklātā ūdenī. Katra treniņa noslēgumā dalībnieki varēs tikt pie pārsteiguma balvām no sacensību atbalstītājiem. Sacensību rīkotāji norāda, ka peldēšanas uzsākšana vasarā var arī noderēt kā pakāpeniska norūdīšanās ziemas peldēšanas jaunajiem interesentiem, lai pievienotos kuplajam un draudzīgajam Liepājas roņu pulkam rudenī.

Liepājas atklātā peldējuma galvenie mērķi ir veicināt peldēšanas attīstību Liepājā kā visiem pieejamu sporta veidu un noskaidrot distanču labākos peldētājus. Tāpat rīkotāji vēlas veicināt cilvēku regulāru nodarbošanos ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā un popularizēt saudzējošu attieksmi pret dabu un tīru vidi.

"Arī šogad dalībniekus sacensībām pulcēsim Beberliņu ūdenskrātuvē – ar startu peldvietas ziemeļu daļā pie Piedzīvojumu parka "Tarzāns" (Lībiešu 8, Liepāja). Gan iepriekšējā gada dalībnieki, gan pilsētas viesi novērtējuši šo peldvietu, kā ļoti pateicīgu un skaistu vietu kur peldēties," apgalvo Inga Krivcova, biedrības "VeloRonis" valdes priekšsēdētāja. "Beberliņu ūdenskrātuve ir ļoti pateicīga līdzjutējiem, lai sekotu un atbalstītu garāko distanču peldētājus, jo viņus varēs saskatīt un sekot visā distances garumā, ejot apkārt ūdenstilpnei."

Sacensībās dalībnieki tiks vērtēti septiņās vecuma grupās un četros dažāda garuma peldējumos – Veloroņa 100, Čili Pizza 400, Latswim 1000 un Eugesta 2000 metru distancēs. Rīkotāji norāda, ka distanci dalībnieks drīkst veikt jebkurā peldēšanas stilā un tērpā, bet nav atļauts izmantot peldēšanas palīglīdzekļus, izņemot drošības pludiņu.

Iepriekšējā pieteikšanās līdz 7.augustam notiek mājaslapā veloronis.lv, aizpildot dalībnieka pieteikuma anketu. Reģistrēties peldējuma distancēm var dalībnieki no 7 gadu vecuma. Dalībniekiem, kas jaunāki par 18 gadiem, atbildību par sacensību nolikuma ievērošanu un veselības stāvokļa atbilstību izvēlētajai distancei uzņemas vecāki, aizbildnis vai pilnvarotā persona, parakstoties dalībnieku sarakstā 12.augustā klātienē.

Sacensību dalībniekiem tiks nodrošināts starta komplekts, mantu glabātuve, velonovietne, oriģināla medaļa par dalību sacensībās, 1.-3.vietu ieguvējiem katrā grupā diploms un balvas no sacensību atbalstītājiem, kā arī balva absolūtajam uzvarētājam katrā distancē.

Distanču peldēšanas sacensības atklātā ūdenī "Liepājas atklātais peldējums" organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs "VeloRonis" ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu. Vairāk informācijas par Liepājas atklāto peldējumu pieejama mājaslapā veloronis.lv.