Ikgadējās karjeras izglītības akcijas „Ēnu diena” ietvaros trešdien, 12.februārī, par Liepājas domes darbu interesi izrādījuši 18 jaunieši no dažādām Liepājas skolām.

Ēnas šodien ir domes priekšsēdētāja vietniekiem Gunāram Ansiņam, Vilnim Vitkovskim un Jurijam Hadarovičam, tāpat jaunieši ēno Juridiskajā daļā, domes priekšsēdētāja birojā, Attīstības pārvaldē, Datorsistēmu administrēšanas nodaļā, kā arī Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā. Savukārt Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska darba gaitām divas ēnas sekos 20. februārī.

Jaunieši, kuri šodien ēno domes darbiniekus, ir Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas, Liepājas 7. vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas un J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas skolēni.

„Man ir patiess prieks, ka jaunieši šodien izvēlējušies ēnot tieši Liepājas domē, jo tas paver viņiem iespēju ne tikai uzzināt vairāk par dažādām profesijām un darbinieku ikdienas pienākumiem, bet ļauj arī iepazīt plašāk pašvaldības darbu. Bieži vien jauniešiem par pašvaldības darbu ir tikai vispārīgs priekšstats, bet viena diena domē kaut nedaudz ļauj iepazīt šī darba publiski neredzamo pusi – lēmumu pieņemšanas procesu, apspriedes, tikšanos ar dažādiem speciālistiem un plaša jautājumu loka, kas ikdienā tiek risināts pašvaldībā, aptveršanu” uzrunājot jauniešus, norādīja domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis, kuram pašam bija divas ēnas.

„Ēnu dienās piedalos jau trešo gadu. Uzskatu, ka Ēnu dienas ir brīnišķīga akcija un iespēja novērtēt, vai mūsu izvēlētā nākotnes profesija būs mums īstā. Ēnu dienu es uztveru ļoti nopietni un tā mani rosina turpināt nopietni pievērsties mācībām, lai es varētu sasniegt visus savus mērķus un būt laimīga, strādājot savā sapņu darbā. Ēnu dienas dotās iespējas iesaku izmantot arī citiem skolēniem, kuri vēl joprojām ir savas īstās profesijas meklējumos,” stāsta J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas, 11. klases skolniece Diāna Kamaņina.

Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijas Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.