24.oktobrī ģimenes lokā 106 gadu jubileju atzīmēja liepājniece Praskovja Drozdova, kurai Sociālā dienesta pārstāvji šodien nogādāja arī pašvaldības piešķirto svētku pabalstu.

Šogad Liepājā simts gadu slieksni jau pārkāpuši pavisam deviņi ilgdzīvotāji, informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Praskovja Drozdova vecumdienas pavada kopā ar meitu Ņinu, kura ir pensijā un par mammu ikdienā rūpējas. Viņai ir arī mazmeita, viens mazmazbērns un mazmazmazbērns. Praskovja Drozdova Liepājā dzīvo kopš 1947. gada, visu mūžu nostrādājusi pastā.

Liepājas simtgadnieki lielajā jubilejā saņem svētku pabalstu 150 eiro apmērā, kas tiek piešķirts simts gadu vecumu sasniegušajiem veselības stiprināšanai. Šo pabalstu var saņemt katru gadu, sākot no 100 gadu vecuma. Pabalstu piešķir mēnesī, kad persona sasniegusi simts un vairāk gadu vecumu.

Pašvaldība aicina liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt Sociālo dienestu, ja kādam no tuvinieku vai radu loka tuvojas simts vai vairāk gadu jubileja. Pabalsts tiek piešķirts, pamatojoties uz pašas personas iesniegumu, kurš jāiesniedz Sociālajā dienestā. Iesniegums tiek pieņemts arī personas mājās, iepriekš par to informējot Sociālā dienesta darbiniekus. Tāpat iesniegumu Sociālajā dienestā var nogādāt personas radinieks, kaimiņš vai paziņa. Pabalstu saņēmējam dzīvesvietā nogādā Liepājas domes vai Sociālā dienesta pārstāvji.