Nedēļas nogalē koncertzālē "Lielais dzintars" notika 29. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kas no sava ierastā norises laika pavasarī tika pārcelts uz vasaru. Beidzot klātienē publika varēja baudīt tikšanos ar izciliem mūziķiem gan kamermūzikā, gan arī simfoniskajā mūzikā. Festivāla otra daļa sekos vasaras izskaņā, portālu irliepaja.lv informēja Iveta Vēvere, Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja.
 
Ceturtdien latviešu vokālās kamermūzikas vakarā ar klausītājiem tikās "Lielās mūzikas balvas 2020" laureāte pianiste Agnese Egliņa un dziedātāji Ilze Grēvele-Skaraine un Rinalds Kandalincevs, lai priecētu publiku ar Latvijas vasaras smaržām pielietu mūziku.


Pianiste Agnese Egliņa un dziedātāji Ilze Grēvele-Skaraine. Jāņa Vecbrāļa foto.

 

Piektdienas vakarā ar savu solo koncertu uzstājās starptautiski atzītais pianists Georgijs Osokins. Publika baudīja Friderika Šopēna klaviermūziku – sapņainu, brāzmainu un vīrišķīgi ieturētu.
 
Sestdien beidzot klātienē ar saviem klausītājiem tikās arī Liepājas Simfoniskais orķestris, šoreiz diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Izcilā pianista Reiņa Zariņā interpretācijā izskanēja simfoniska vēriena piesātinātais Johannesa Brāmsa Otrais klavierkoncerts. Savukārt koncerta otrajā daļā spožais lietuviešu soprāns Vida Miknevičute nodemonstrēja savu brīnišķīgo balsi pasaulslavenās Verdi, Pučīni un Vāgnera operu ārijās.
 
29. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla otra daļa izskanēs augusta beigās. 26. augustā varēs baudīt Gruzijas meistara Gijas Kančeli mūziku, kas spēcīgi iedvesmojis ne vien "Xylem trio" mūziķus, bet arī uzlecošo Gruzijas džeza zvaigzni Lizu Kereselidzi. Bet 27. augustā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un maestro Gintaru Rinkeviču uz "Lielā dzintara" skatuves kāps pasaulē pieprasītais tenors Aleksandrs Antoņenko, lai atskaņotu monumentālu populāras opermūzikas programmu.
 
Plašāka informācija par festivāla koncertiem atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā. Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.